Tamindir Oyun Gündemi 42. Bölüm

Tamindir Oyun Gündemi ile popüler oyun haberlerini takip edebilir, yeni gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Haftalık Oyun Haberleri - 05.04.2013

1- Dragon Age 3 ve Mass Effect 4, Frostbite 3 ile Yapılıyor

BioWare, sevilen RPG serileri Dragon Age ve Mass Effect’in yeni oyunları için Frostbite 3 grafik motorunu kullanacağını açıkladı. Oyuncular ilk kez Frostbite 3’ü Battlefield 4’ün oynanış videosunda görmüştü.

2- Battlefield 4 Resmi Çıkış Tarihi Sızdı

Battlefield 4’ün oynanış videosunu sitesinde yayınlayan Resmi Xbox Dergisi, videonun açıklama kısmına oyunun çıkış tarihini de belirtti. Resmi Xbox Dergi’sinde yazana göre Battlefield 4, 29 Ekim tarihinde çıkacak.

3- Playstation 4'ün Açıklanan Teknik Özellikleri

Oyun Geliştiricileri Konferansı 2013’te yer alan Sony, Playstation 4’ün yeni özelliklerini açıkladı. DualShock’tan donanıma, kullanıcı arayüzünden PS Eye kamerasına kadar açıklanan bu detaylı özellikleri haberimizden okuyabilirsiniz.

4- Thief için İlk Sinematik Fragman Yayınlandı

Thief serisinin 4. oyunu olacak yeni Thief için ilk video yayınlandı. Yayınlanan bu sinematik videoda Garret ve oyunun geçtiği dünya tanıtılıyor.

5- Yeni Assassin's Creed Oyunu Geliştirilme Aşamasında

Assassin’s Creed 4’ü henüz duyuran Ubisoft, Assassin’s Creed 4’ten sonra çıkacak yeni Assassin’s Creed oyunu için de çalışmalarına başladığını açıkladı.

6-  GTA 5 için Kapak Tasarımı Yayınlandı

Merakla beklenen Rockstar oyunu GTA 5’in kapak tasarımı yayınlandı. GTA 5 kapak tasarımının, geleneği bozmayarak, eski GTA oyunlarının kapaklarına benzediğini söyleyebiliriz.

7- Doom 4'te Yenilenme Var

Bir süredir haber alamadığımız Doom 4, yeniden yapım aşamasına girdi. Oyunun yapımcısı Bethesda, istedikleri kaliteye ulaşamadıklarını, bu yüzden oyunu yeniden geliştirmeye karar verdiklerini açıkladı. Bu sebeple Rage 2 gibi gündemde olan projeler de iptal edildi.

8- LucasArts Oyun Bölümü Kapatılıyor

Geçtiğimiz yıl Disney tarafından satın alınan LucasArts’ın oyun bölümü kapanıyor. Kurulduğu günden bugüne sayısız kaliteli oyunu oyun dünyasına kazandıran LucasArts, artık sadece lisans haklarının verileceği sembolik bir bölüm olarak kalacak.

9- Angry Birds'ün Yapımcısı Satışlarını İkiye Katladı

Angry Birds’ün yapımcısı Rovio, 2012 yılı içerisindeki kazancını açıkladı. Firma, 2011 yılına göre satışlarını yüzde yüz arttırarak 152.2 milyon Euro kazanç elde etti.

10- Milyon Dolarlık Call of Duty Turnuvası Başlıyor

5-7 Nisan tarihleri arası Los Angeles’ta gerçekleşecek Call of Duty Championship, ilk 8 takıma toplamda 1 milyon dolar ödül dağıtacak. Takımlar, Call of Duty serisinden Black Ops 2’yi Xbox 360 platformunda oynayacak.

YORUMLAR