Tamindir Oyun Gündemi 43. Bölüm

Tamindir Oyun Gündemi ile haftanın en popüler oyun haberlerine göz atabilirsiniz.

Haftalık Popüler Oyun Haberleri - 12.04.2013

1- Call of Duty: Black Ops 2 Uprising Çıkış Tarihi ve Detayları Açıklandı

Call of Duty: Black Ops 2 için çıkacak multiplayer içerik Uprising’in çıkış tarihi ve detayları paylaşıldı. Oyunun multiplayer kısmına 4 yeni harita ve bir zombi modu ekleyecek Uprising, ilk olarak 16 Nisan tarihinde Xbox 360 için çıkacak. PC ve PS3 tarihi henüz belli değil.

2- Minecraft PC 10 Milyon Sattı

Popüler online oyun Minecraft’ın PC versiyonu toplamda 10 milyon satış adetini yakaladı. Bu haber oyunun yapımcılarının Twitter üzerinden attığı bir mesajla paylaşıldı. Minecraft’ın toplamda tüm platformlarda 25 milyon adet sattığı tahmin ediliyor.

3- FIFA 14 Duyurusu Yakında Gerçekleşebilir

İspanyol kökenli bir oyun sitesi FIFA 14’ün duyurusunun 17 Nisan tarihinde gerçekleşebileceğini iddia etti. Haberin kaynağı olarak da EA tarafından bazı basın mensublarına gönderilen özel daveti gösterdi.

4- The Last of Us 14 Haziran'da Türkçe Altyazı Desteği ile Geliyor

Playstation 3’e özel olarak çıkacak The Last of Us, pek çok Playstation 3 oyunu gibi Türkçe desteğiyle geliyor. 14 Haziran tarihinde Türkiye’de satışa çıkacak oyun Türkçe altyazı içerecek.

5- Batman: Arkham Origins Duyuruldu

Batman Arkham serisinin devamı niteliğinde çıkacak Batman Arkham Origins resmi olarak duyuruldu. Arkham Origins, ilk iki oyunun öncesini konu alacak ve daha toy bir Batman’i yönetecğiz. Oyunla ilgili açıklanan tüm detayları haberimizin devamında görebilirsiniz.

6- League of Legends'ta Kuzey Amerika Sunucusundan Türkiye'ye Geçiş Ücretsiz Oldu

Ülkemizde oldukça ilgi gören League of Legends’tan Türk oyuncularına sevindirecek bir haber var. Oyunu Kuzey Amerika sunucusunda oynayan oyuncular Türkiye sunucusuna ücretsiz geçiş yapabilecekler. Haberimizin devamından nasıl geçiş yapabileceğinizi görebilirsiniz.

7- Electronic Arts Ard Arda İkinci Kez En Kötü Şirket Seçildi

İnternet üzerinden yapılan en kötü şirket anketinde Amerika’nın en kötü şirketi EA seçildi. Geçtiğimiz yıl da en kötü şirket seçilen EA, bu yıl da liderliği kimseye kaptırmadı.

8- Fenerbahçe FIFA 14'e Geliyor!

Türkiye ligi olarak yer bulamadağımız FIFA 13’te sadece takımlarımızdan Galatasaray yer alıyordu. Ancak FIFA 14’le beraber Fenerbahçe’de oyunda kendine yer bulabilir. Fenerbahçe Asbaşkanı Ömer Temelli’nin dediğine göre FIFA 14’te Fenerbahçe’nin yer alması için görüşmeler sürüyor.

9- Dark Souls 2 için 12 Dakikalık Oynanış Videosu Yayınlandı

Zorluğuyla bilinen Dark Souls’un devam oyunundan ilk oynanış videosu yayınlandı. Gösterilen ilk oynanış videosu oyunun gene eskisi kadar zor olacağını gösteriyor. Videonun tamamını haberin devamından izleyebilirsiniz.

10- Lost Planet 3 Ertelendi

Capcom tarafından geliştirilen aksiyon oyunu Lost Planet 3 ertelendi. Oyunun ertelenmesine sebep olarak “iş nedenleri” gibi basit bir cevap verildi. Bu ertelenmenin ardından Lost Planet 3, 30 Ağustos tarihinde piyasaya çıkacak.

YORUMLAR