Tamindir Oyun Gündemi 46. Bölüm

Tamindir Oyun Gündeminde bu haftada en popüler oyun haberlerini sizlere aktarıyoruz.

Haftanın Popüler Oyun Haberleri - 03.05.2013

1- FIFA 14 Çıkış Tarihi için İlk Bilgi Amazon Tarafından Geldi

FIFA 14’ün çıkış tarihiyle ilgili ilk bilgi Amazon sitesinden geldi. Amazon’un verdiği bilgiye göre FIFA 14, 24 Eylül’de çıkacak.

2- Yeni Thief Oyunu Xbox 720'ye Gelecek

Geçtiğimiz aylarda ilk detayları açıklanan Thief’in çıkış yapacağı platformlar adına yeni bir bilgi geldi. PC ve PlayStation 4’e çıkacağı resmi olarak açıklanan oyun, ortaya çıkan detaylara göre yeni nesil Xbox için de gelecek.

3- The Bureau: XCOM Declassified Duyuruldu

XCOM’un FPS türündeki oyunu uzun bir sürenin ardından yeniden duyuruldu. İsminin The Bureau: XCOM Declassified olduğu açıklanan oyunun türü de TPS, yani üçüncü şahıs aksiyon oyunu olarak değiştirildi. Oyun PC, PlayStation 3 ve Xbox 360 için 23 Ağustos’ta çıkacak.

4- Spor Toto Süper Lig FIFA 14'te Yerini Alacak!

FIFA 12 ve FIFA 13’te bulunmayan Türkiye Ligi, FIFA 14 ile birlikte geri dönüyor. Kulüpler Birliği yaptığı açıklamada Spor Toto Süper Ligi’nin FIFA 14’te kesinlikle bulunacağını belirtti.

5- Valve Bu Yılda E3 Fuarına Katılmayacak

Half-Life serisinin yapımcısı Valve, haziranda düzenlenecek E3 2013 fuarına katılmayacağını açıkladı. Bu açıklamayla birlikte Half-Life 3’ün duyurulmasıyla ilgili umutlarımız bir başka bahara kalmış oldu.

6-  Watch Dogs’un Çıkış Tarihi Duyuruldu

Ubisoft, Watch Dogs'un çıkış tarihini etkileyici bir video ile duyurdu. Oyun PC, PlayStation 3, Xbox 360, Wii U ve yeni nesil konsollara 22 Kasım'da çıkacak.

7- Dead Island Yapımcılarının Yeni Oyunu Hellraid Duyuruldu

Call of Juarez serisinin ve Dead Island’ın yapımcı firması Techland, yeni oyunları Hellraid’i duyurdu. Oynanış mantığı olarak Dead Island’a benzerliğiyle dikkay çeken oyunda amacımız dalga dalga gelen düşmanlar karşısında hayatta kalmak olacak

8- Call of Duty: Black Ops 2 Uprising'in PC ve PS3 Çıkış Tarihi Açıklandı

Call of Duty: Black Ops 2’ye yeni haritalar ve zombi modu Mob of the Dead’i ekleyen indirilebilir içerik Uprising’in PC ve PlayStation 3 çıkış tarihi açıklandı. Xbox 360 için çıkışını 16 Nisan’da gerçekleştiren Uprising; PC ve PlayStation 3’e 16 Mayıs tarihinde çıkacak.

9- Grand Theft Auto V için Yeni Video Yayınlandı

GTA 5 için oyunun ana karakterlerini tanıtan üç yeni video yayınlandı. Videoların tamamını haberin devamından izleyebilirsiniz.

10- Call of Duty: Ghosts Duyuruldu ve İlk Detaylar Açıklandı

Activision, Call of Duty: Ghosts’u resmen duyurdu. Açıklanan ilk detaylara göre oyun yeni bir grafik motoruyla yapılıyor. Call of Duty: Ghosts PC, PlayStation 3, Xbox 360 ve yeni nesil konsollar için 5 Kasım’da çıkacak.

YORUMLAR