Tamindir Oyun Gündemi 47. Bölüm

Tamindir Oyun Gündeminde bu haftada en popüler oyun haberlerini sizlere aktarıyoruz.

Haftanın Popüler Oyun Haberleri - 10.05.2013

1- Google Oyun Stüdyosu Mu Kuruyor?

Google geçtiğimiz günlerde oyun tasarımcısı Noah Falstein'ı işe aldı. Google'daki iş tanımını Baş Oyun Tasarımcısı olarak açıklayan Falstein, akıllara "Google oyun mu yapıyor?" sorusnu geetirdi.

2- Gran Turismo 6 Duyurusu Yeni Video İle Onaylandı

Sony, Gran Turismo’nun 15. yıl etkinliğinde, yani 15 Mayıs 2013’te önemli bir duyuru yapacağını bir videoyla anons etti. Eğer büyük bir sürpriz olmazsa bu duyuru Gran Turismo 6 ile alakalı olacaktır.

3- The Sims 4 Duyuruldu

Çok satanlar listesinden inmeyen The Sims serisi, yeni oyununu çıkarmaya hazırlanıyor. The Sims 4 isminde gelecek yeni oyun, 2014 yılında PC platformunda bizlerle birlikte olacak.

4- The Incredible Adventures Of Van Helsing 22 Mayıs'ta Çıkıyor

Diablo tarzı bir aksiyon RPG oyunu olan The Incredible Adventures of Van Helsing'in çıkış tarihi açıklandı. Oyun 22 Mayıs’ta PC için çıkış yapacak.

5- EA, Star Wars Oyun Haklarını Satın Aldı

Electronic Arts, Star Wars’ın oyun haklarını uzun bir zaman dilimi boyunca aldığını açıkladı. Kaç yıllık bir anlaşma yapıldığına dair net bir bilgi vermeyen EA, uzun bir süre Star Wars oyunları yapabilecek.

6- GTA 5 PC Versiyonu İçin Yeşil Işık

İki farklı Alman satış sitesi GTA 5’in PC versiyonunu sitelerinde listeledi. Henüz resmi olarak PC’ye çıkıp çıkmayacağı belli olmayan oyunun PC versiyonu için özel koleksiyon paketi detaylarını dahi veren bu iki site, GTA 5’i PC için bekleyen oyuncuların umutlarını yeşertti.

7- Wolfenstein: The New Order Duyuruldu

Bethesda’nın üstünde çalıştığı gizli projesi belli oldu. Efsanevi FPS Wolfenstein, Wolfenstein: New Order ismiyle 2013’ün sonlarında oyuncularla buluşacak.

8- EA Tarafından FIFA 2023'e Kadar İsim Hakları Alındı

Electronic Arts, FIFA markası için Uluslararası Futbol Federasyonu Birliğiyle 2023 yılına kadar anlaşma sağladı. EA, FIFA serisini en azından FIFA 23’e kadar devam ettirmek istediğini böylece ortaya koymuş oldu.

9- Battlefield 13'ten Battlefield 20'ye Kadar Tüm Adresler Alındı

EA, FIFA’da yaptığına benzer bir şeyi Battlefield serisi için de yaptı. Battlefield 20’ye kadar tüm internet adreslerini satın alan EA, bu iş için 80,000 dolar harcadı.

10- World Of Warcraft Kan Kaybediyor

Activision Blizzard'ın CEO'su Bobby Kotick'in yaptığı açıklamaya göre, World of Warcraft'ın üye sayısı 1,3 milyon azaldı. Bu azalmadan sonra World of Warcraft'ın oyuncu sayısı 8.3 milyona düştü.


YORUMLAR