Tamindir Oyun Gündemi 48. Bölüm

Tamindir Oyun Gündeminde bu haftada en popüler oyun haberlerini sizlere aktarıyoruz.

Haftanın Popüler Oyun Haberleri - 17.05.2013

1- Total War Rome 2 Çıkış Tarihi Duyuruldu

Strateji severlerin gözdesi Total War serisi, yeni oyunuyla sonbahar döneminde karşımıza çıkacak. Serinin yeni oyunu Total War: Rome 2, 3 Eylül tarihinde PC için çıkacak.

2- God Of War Yapımcıları Yeni Oyun Üzerinde Çalışıyor

God of War serisinin yaratıcısı Santa Monica, yeni bir oyun üzerinde çalışıyor. Ancak bu oyun God of War gibi aksiyon türünde değil, açık dünya FPS veya TPS türünde bir oyun olabilir. Detaylar E3 2013’te açığa çıkacak.

3- Xbox'ın Yeni İsmi Xbox Infinity Olabilir

21 Mayıs tarihinde resmi olarak duyurulacak yeni nesil Xbox’ın ismi Xbox Infinity olabilir. Microsoft’tan bu konu hakkında bir açıklama gelmese de birçok analist konsolun isminin bu olacağını savunuyor.

4- Wolfenstein: The New Order'da Multiplayer Olmayacak

Kült FPS serisi Wolfenstein’ın yeni oyununda multiplayer olmayacak. Yapımcı firma, serinin özüne saygı duydukları için Wolfenstein: The New Order’da  multiplayer bulunmayacağını açıkladı.

5- 2013 İçerisinde Hangi Konsol Ne Kadar Sattı?

2013 yılının ilk yarısı itibariyle konsolların satış adetleri paylaşıldı. Detaylı satış rakamlarını haberimizde görebileceğiniz listede birinci sırada Nintendo’nun el konsolu 3DS, ikinci sırada Playstation 3, üçüncü sıradaysa Xbox 360 var.

6- God Of War: Ascension'a Primordials DLC'si Geldi

God of War: Ascension’ın multiplayer kısmına yeni içerikler ekleyen Primordials DLC’si çıkış yaptı. DLC’de 3 adet yeni silahla 3 adet yeni zırh bulunuyor.

7- NBA 2K14 Çıkış Tarihi Açıklandı

2K Games’in popüler basketbol serisinin son oyunu için çıkış tarihi verildi. NBA 2K14, 1 Ekim tarihinde bizlerle birlikte olacak.

8- GTA 5 E3'te Gösterilmeyecek

2K Games’in ardından Rockstar’ın da E3’te yer almayacağı Take-Two tarafından açıklandı. Bu demek oluyor ki GTA 5’i maalesef E3’te göremeyeceğiz.

9- Gran Turismo 6 Duyuruldu

Geçtiğimiz hafta haberini yaptığımız yeni Gran Turismo oyunu duyurusu gerçekleşti. Sony, 15 Mayıs tarihinde Gran Turismo 6’nın Playstation 3’e 2013 sonuna doğru çıkacağını duyurdu. Oyunun daha ileri bir tarihte Playstation 4’e de gelmesi planlanıyor.

10- Nvidia Shield Oyun Konsolunun Fiyatı Açıklandı

Nvdia’nın oyun konsolu Shield için satış fiyatı paylaşıldı. Nvdia’nın açıklamasına göre Shield 349 dolar ücretle satılacak. Konsolun ön siparişiyse 20 Mayıs’ta açılacak.

YORUMLAR