Tamindir Oyun Gündemi 49. Bölüm

Tamindir Oyun Gündeminde bu haftada en popüler oyun haberlerini sizlere aktarıyoruz.

Haftanın Popüler Oyun Haberleri - 24.05.2013

1- Gran Turismo 6 Playstation 4 için de Gelecek

15 Mayıs itibariyle resmi duyurusuna kavuşan Gran Turismo 6'nın Playstation 3’e geleceği açıklanmıştı. Oyunun yapımcısı Kazunori Yamauchi, Gran Turismo 6’yı PS3 için çıkardıktan sonra oyunu PlayStation 4’e getirebileceklerini söyledi.

2- Yeni RPG Oyunu Lords of the Fallen Duyuruldu

Sniper: Ghost Warrior serisinden hatırlayacağımız City Interactive, hardcore bir aksiyon RPG oyunu olan Lords of the Fallen’ı duyurdu. 2014 yılında PC ve yeni nesil konsollar için çıkacak olan oyun The Witcher 2’nin baş yapımcılarından Tomasz Gop liderliğinde geliştiriliyor.

3- Resident Evil 7 E3 2013'te Gösterilebilir

Resident Evil 7 için Capcom tarafından yapıldığı iddia edilen bir poster sızdırıldı. Posterde yazılan bilgilere göre Resident Evil 7 E3 2013’te gösterilecek.

4- Batman Arkham Origins'te Deathstroke Oynanabilir Olacak

Batman Arkham serisinin yeni oyunu Batman: Arham Origins için yeni bir detay ortaya çıktı. Bu detaya göre Batman: Arkham Origins’i ön siparişle alan oyuncular oyunu Deathstroke ile oynama şansına erişecek.

5- Xbox One Özellikleri ve Detayları Açıklandı

Microsoft yeni nesil konsolu Xbox One’ı duyurdu. Oyunlardan çok konsolun multimedya tarafına ağırlık veren bir tanıtımla duyurulan Xbox One için açıklanan bütün özelliklere ilgili yazımızdan bakabilirsiniz.

6- Forza Motorsports 5 Duyuruldu

Xbox’ın en önemli oyunlarından birisi olan Forza serisinin yeni oyunu Forza Motorsport 5 duyuruldu. Xbox One tanıtımında duyurulan oyun için kısa bir video da yayınlandı.

7- Quantum Break Duyuruldu

En son Alan Wake ile karşımıza çıkan Remedy'nin Xbox One projesi Quantum Break ortaya çıktı. Herkes Remedy'den Alan Wake 2 duyurusu beklerken stüdyonun yeni bir isimle karşımıza çıkması çoğu kişiyi şaşırttı.

8- Call of Duty: Ghosts için Yeni Detaylar Açıklandı

Xbox One tanıtımında gösterilen oyunlardan birisi de Call of Duty: Ghosts oldu. Oyun için açıklanan yeni bilgileri ve yayınlanan yeni videoları görmek için ilgili haberimize bakabilirsiniz.

9- Battlefield 4 Çıkış Tarihi Açıklandı

Yılın merakla beklenen oyunlarından Battlefield 4 çıkış tarihine kavuştu. 29 Ekim’de çıkış yapacak oyunun Xbox One ve PlayStation 4’e de geleceği sonradan EA tarafından açıklandı.

10- Yeni Need For Speed Oyunu Ufukta Göründü!

Son olarak Need for Speed Most Wanted oyununu çıkaran Electronic Arts yeni Need for Speed oyununun müjdesini verdi. Yeni nesil için çıkacağı açıklanan oyun için bir adet ekran görüntüsü de yayınlandı.

YORUMLAR