Tamindir Oyun Gündemi 50. Bölüm

Tamindir Oyun Gündeminde bu haftada en popüler oyun haberlerini sizlere aktarıyoruz.

Haftanın Popüler Oyun Haberleri - 31.05.2013

1- Mortal Kombat Komplete Edition PC'ye Geliyor

Mortal Kombat'ın en son oyunu PlayStation 3 ve Xbox 360'tan sonra PC'ye de geliyor. Komplete Edition adı altında çıkacak oyunda oyuna sonradan eklenmiş bütün içerikler bulunacak.

2- Need for Speed Rivals Resmen Duyuruldu

Need for Speed: Rivals PC, PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation 4 ve Xbox One için duyuruldu. Oyun için açıklanan çıkış tarihiyse 19 Kasım 2013.

3- FIFA 14 Çıkış Tarihi Açıklandı

Yılın merakla beklenen futbol oyunu FIFA 14 için çıkış tarihi verildi. Oyun PC, PlayStation 3 ve Xbox 360’a 27 Eylül’de, PlayStation 4 ve Xbox One’a ise ileri bir tarihte çıkacak.

4- Hayatta Kalma Oyunu Dying Light Duyuruldu

Dead Island ve Call of Juarez serisinden tanıdığımız TechlandFPS türündeki hayatta kalma oyunu Dying Light’ı duyurdu. Açık dünya oyunu olan Dying Light’ta sabahları eşya toplamamız gerekirken, geceleri akın akın gelen saldırıları savuşturacağız.

5- Mirror's Edge 2 E3 2013'te Duyurulabilir

İlk oyunundan sonra merakla beklenen ama bir türlü resmi duyurusu gerçekleşmeyen Mirror’s Edge 2Amazon Almanya tarafından listendi. Oyunun listelendiği platform ise Xbox 360 oldu.

6-  Xbox One İkinci El Oyunları 35 Euro mu Olacak?

İkinci el oyunlar için ekstra para istemesi sebebiyle Xbox One oyunculardan büyük tepki toplamıştı. Microsoft ikinci el için ne kadar para isteyeceğini henüz açıklamadı, ancak Microsoft’a yakın bir kaynaktan gelen bilgiye göre bu miktar 35 euro olacak.

7- Destiny Bilgisayara Çıkış Yapabilir

Halo serisiyle ünlenen Bungie’nin geliştirdiği MMO FPS oyunu Destiny’nin PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkış yapacağı biliniyor. Bungie’den Eric Osborne yaptığı açıklamada Destiny’nin bilgisayara da gelebilme ihtimali olduğunu belirtti.

8- Blizzard Çıkaracağı Yeni Nesil MMO'su Titan'a Reset Attı

World of Warcraft gibi hala popülerliğini kaybetmemiş bir MMO oyununa imza atan Blizzard’ın yeni MMO oyunu Titan’ın yapımı yeniden başlatıldı. 2007’den beri geliştirilmekte olan Titan’ı uzun yıllar daha bekleyeceğiz gibi gözüküyor.

9- Ubisoft'tan Gerçekçi Bir Yarış Oyunu Gelebilir

Driver: San Francisco’yu yapan Ubisoft Reflections’ın E3’te yeni oyununu duyurulacağı daha önceden açıklanmıştı. Ortaya çıkan yeni söylentiye göre bu stüdyo yeni nesile gelecek, gerçekçi, Forza ve Gran Turismo’ya rakip olacak bir yarış oyunu üzerinde çalışıyor. Oyunun söylentide geçen ismiyse The Crew.

10- Çoğu PS4 Oyunu PS Vita İle Oynanabilecek

Sony’nin başkanı Shuhei YoshidaPlayStation 4’ün remote play özelliğine dair bir bilgi verdi. Yoshida’nın yaptığı açıklamaya göre PlayStaion Eye kamerasını gerektirmeyen bütün PS4 oyunları remote play özelliği sayesinde PlayStation Vita ile oynanabilecek.

YORUMLAR