Tamindir Oyun Gündemi 51. Bölüm

Tamindir Oyun Gündeminde bu haftada en popüler oyun haberlerini sizlere aktarıyoruz.

Haftanın Popüler Oyun Haberleri - 07.06.2013

1- Dungeons & Dragons Mobil Cihazlara Geliyor!

Rpg denilince akla gelen ilk isimlerden olan Dungeons & Dragons mobil platformda boy göstermeye hazırlanıyor. Dungeons & Dragons Arena of War adına sahip olacak mobil oyun Android cihazlar ve iOS kullanan iPhone ve iPad için geliştirilmekte.

2- Xbox One Kontrol Cihazı 10 Yıl Dayanacak

Microsoft yeni nesil konsolu Xbox One adına piyasaya süreceği kontrol cihazının 10 seneye yakın bir kullanım ömrü olacağını iddia ediyor. Bu süre konsolun kullanım ömrü ile hemen hemen aynı olarak hesaplanıyor.

3- GTA 5 Açık Dünya Kavramını Yeniden Yaratacak

Rockstar, yeni oyunları  GTA 5’in açık dünya kavramını baştan yaratacağını belirtti. Bunu nasıl baştan yaratacakları sorusuna 3 farklı kahramanı göstererek cevap veren Rockstar, ilk defa bir oyunlarında bizlere üç farklı karakterin kontrolünü verecek.

4- Her İki Kişiden Biri Xbox One İstiyor

Xbox One ile ilgili olarak 4000 civarındaki insanın katılımıyla yapılan bir ankette katılımcılara Xbox One ile ilgili beklentileri soruldu. Bu ankette katılımcıların %49'u Xbox One'ı heyecanla beklediğini ifade ediyor. Yani çevrenizdeki her iki kişiden biri Xbox One'a talip!

5- League of Legends’ın Yaz Sezonu Turnuvası Başlıyor!

Günümüzde dünyanın en çok oynanan oyunlarından biri olan League of Legends’ın yeni turnuvası yaz sezonunda gerçekleştirilecek. Yaz aylarının ilk günlerinde başlayacak olan Yaz Sezonu Turnuvası’nda (YST) oyunculara toplamda 60.000 TL para ödülü verilecek.

6- Windows 8'e Halo: Spartan Assault Geliyor

Top-down action shooter türünde yeni bir Halo oyunu geliyor. Halo: Spartan Assault ismindeki yeni oyun Windows 8 ve Windows Phone 8’e çıkacak.

7- Company of Heroes 2 Açık Betası Başladı

Sevilen strateji oyunu Company of Heroes 2’nin açık betası başladı. Oyunun açık betası 18 Haziran'a kadar devam edecek.

8- Castlevania: Lords of Shadow PC'ye Geliyor

Castlevania: Lords of Shadow, Ultimate Edition olarak PC’ye geliyor. 2010 yılında Xbox 360 ve PS3'e çıkmış olan oyun geç de olsa bilgisayara çıkıyor. Castlevania: Lords of Shadow, 27 Ağustos'ta Steam'de, 30 Ağustos'ta da kutulu olarak marketlerde yerini alacak.

9- Planetside 2 ve DC Universe Online PS4'e Geliyor

Planetside 2 ve DC Universe Online’ın Playstation 4’e çıkış yapacağı açıklandı. Bu oyunlarla beraber Playstation 4’ün geniş bir free-to-play oyun yelpazesi olacağını söyleyebiliriz.

10- Forza Motorsport 5, 1080p'de 60fps Olacak

Xbox One ile çıkış yapacak olan Forza Motorsport 5'i geliştiren Turn 10 Studios oyun hakkında teknik açıklamalarda bulundu. Fozo Motorsport 5’in bir önceki oyuna göre çok daha güçlü geleceğini söyleyen yapımcı ekip, oyunun 1080p’de 60 FPS olarak oynanabileceğinin altını çizdi.

YORUMLAR