Tamindir Oyun Gündemi 52. Bölüm

Tamindir Oyun Gündeminde bu haftada en popüler oyun haberlerini sizlere aktarıyoruz.

Haftanın Popüler Oyun Haberleri - 14.06.2013

1- Xbox One Fiyatı ve Çıkış Tarihi Duyuruldu

Microsoft, Xbox One’ın fiyatının 499 dolar olduğunu açıklandı. Konsolun çıkış tarihi içinse kasım ayı işaret edildi. Microsoft’tan gelen bir başka açıklamaya göre de konsolu ilk alanlar 12 aylık Gold üyeliğine sahip olacak.

2- Titanfall Oyunun Kurallarını Değiştirmeye Geliyor

Call of Duty: Modern Warfare serisinin gerçek yapımcılarının yeni oyunu Titanfall duyuruldu. Online FPS oyunu olan Titanfall hem piyadelerin, hem de devasa mech’lerin çatışmasını içerecek. Oyunun çıkacağı platformlarsa PC, Xbox One ve Xbox 360

3- Playstation 4 Fiyatı Duyuruldu

Playstation 4'ün satış fiyatının Amerika'da 399 dolar, Avrupa'da ise 399 Euro olacağı açıklandı. Bu da PlayStation 4Xbox One’dan 100 dolar daha ucuza çıkacak demek oluyor

4- The Order 1886 Duyuruldu

PSP’ye çıkardıkları God of War oyunlarıyla kalitesini kanıtlayan Ready At Dawn, PlayStation 4’e özel olarak geliştirdiği The Order 1886’yı duyurdu. Steampunk öğeleriyle bezenmiş The Order 1886’nın türü TPS olacak.

5- Yeni Mirror's Edge Oyunu Duyuruldu

Oyuncularının uzun zamandır beklediği Mirror’s Edge’in yeni oyunu duyuruldu. Battlefield serisinin yapımcısı Dice tarafından geliştirilen yeni Mirror’s Edge PC, PlayStation 4 ve Xbox One için geliştiriliyor.

6- The Crew Duyuruldu

Ubisoft’un yeni yarış oyunu The Crew duyuruldu. İlk gelen bilgilere göre oyunda arkadaşlarımızı toplayıp bir ekip kuracağız ve yasadışı işlere bulaşacağız. Oyunun yapımcıları The Crew’u MMO ve RPG özelliklerine sahip yarış oyunu olarak tanımlıyor.

7- Playstation Vita'ya Oyun Bombardımanı Var

Sony, E3 2013’te PS Vita için birçok oyun duyurdu. Bu oyunlar arasından en çok göze çarpanlar Batman: Arkham Origins, God of War Collection, The Walking Dead ve Flower

8- PS4 Teknoloji Demosu The Dark Sorcerer Yayınlandı

Heavy Rain ile oyuncuları kendine hayran bırakan ve şu anda Beyond: Two Souls üzerinde çalışan Quantic DreamsPlayStation 4 için bir teknoloji demosu yayınladı. Gerçek zamanlı olarak PlayStation 4’te çalıştırıldığı söylenen video oldukça etkileyici gözüküyor.

9- Yeni Mirror's Edge, Open-World Olacak

Duyurulmasıyla birlikte büyük bir sevince yol açan yeni Mirror’s Edge’in açık dünya tarzında olacağı EA tarafından açıklandı. Ayrıca yapımcılar oyun için sadece Mirror’s Edge diyor. Belki oyun Mirror’s Edge 2 değil de, orjinal Mirror’s Edge’in yeniden yapımı olabilir.

10- Mad Max Duyuruldu

Just Cause 2 ile büyük başarı yakalayan Avalanche Studios yeni oyunu Mad Max’i duyurdu. Kült bir film olan Mad Max’in oyunu PC, PlayStaion 3, Xbox 360 ve yeni nesil konsollar için çıkacak.

YORUMLAR