TT175 Akıllı Telefon İncelemesi

Bugün sizlere Türk Telekom ve AVEA mağazalarından alabileceğiniz TT175 akıllı telefonunu tanıtacağım. Fiziksel Özellikleri Telefonu ilk ele aldığımızda metal gövdeyi farkediyoruz. Benim elimde şu an gümüş renkli model var, bunun dışında altın ve koyu gri

Bugün sizlere Türk Telekom ve AVEA mağazalarından alabileceğiniz TT175 akıllı telefonunu tanıtacağım.

Fiziksel Özellikleri

Telefonu ilk ele aldığımızda metal gövdeyi farkediyoruz. Benim elimde şu an gümüş renkli model var, bunun dışında altın ve koyu gri olarak iki renk seçeneği daha mevcut. Günümüz standartlarına uygun olarak 5,5 inçlik bir ekran var. Bu ekran 1080p çözünürlüğe sahip. Kontrol tuşları kasa üzerinde yeralıyor. Bu "tuşsuz telefon mu olur?" diyenlerin hoşuna gidecek bir özellik. Ön tarafta bunların dışında kamerası ve ahizesi yeralıyor. Alt kısmında usb slotu ve mikrofon, sağ tarafta ses ve açma tuşu üst kısımda 3,5mm jack girişi ve son olarak solundaysa sim ve sd kart çekmecesi yeralıyor. Telefonun arkasında kamera, parmak izi okuyucusu ve hoparlörü var. Boyut olarak bakarsak 15,5cm yükseklik, neredeyse 8cm genişlik ve 8,5mm kalınlığında ve 160 gram ağırlığında.

Donanım Özellikleri

8 çekirdekli 1,3GHz hızında bir işlemci, 2gb ram ile kombine çalışıyor. 3000 mAh’lik pil sayesinde bir günü rahatlıkla deviren telefonda 16gb dahili ve sd kart ile arttırılabilir hafıza yeralıyor. TT175, 4,5G desteği ve Android Lollipop 5,1 sayesinde güncel bir telefon olarak dikkat çekiyor. Ön kamera 5MP ve arka yani ana kamera 13MP çözünürlüğe sahip.

Performans Özellikleri

İşlemcinin 8 çekirdekli ve ramin 2gb olduğunu söylemiştik, bu özellikler günlük işlemler için oldukça yeterli geliyor. Bu sayede şarjın aşırı kullanımı engellenmiş oluyor. Peki oyunlarda durum nasıl? Bunun için uzun zamandır performans kıstası olarak kullanabildiğimiz Real Racing 3'ü oynayacağım. Videoda gördüğünüz üzere oyun akıcı bir şekilde çalışıyor ve alüminyum kasa sayesinde ısınma sorunu da yaşamıyor.

Karar ve Kimler Almalı

Tüm anlattıklarımı özet geçecek olursam TT175'in günlük standart kullanıcı için gayet yeterli performans sergilediğini söyleyebilirim. Telefonun 900TL etiket fiyatı var, yani orta sınıfa dahil bir telefon. Eğer “Telefona çok para gömmeye gerek yok, sosyal medya hesaplarımı ve güncel oyunları kafa rahat oynayabileyim” diyorsanız TT175 tam size göre.


YORUMLAR