Türkiye'de eSporcu Olmak

Riot Games'in hazırlamış olduğu bu videoda Türkiye'deki en popüler ve profesyonel League of Legends oyuncularının yakınlarından görüşlere yer verilmiş. Bildiğiniz üzere ülkemizde de son dönemlerde esporun farkına varılmış ve gösterilen destek artmıştır. H

Riot Games'in hazırlamış olduğu bu videoda Türkiye'deki en popüler ve profesyonel League of Legends oyuncularının yakınlarından görüşlere yer verilmiş.

Bildiğiniz üzere ülkemizde de son dönemlerde esporun farkına varılmış ve gösterilen destek artmıştır. Hatta geçtiğimiz aylarda oyunculara verilen esporcu lisanslara sayesinde ilk defa esporcuların katıldığı bir turnuva düzenlenmişti.

Profesyonel oyuncuların başarılı bir esporcu olabilmek için sadece yetenekli olması malesef yetmiyor. Bunun dışında oldukça fazla çaba ve özveri gösterilmeli. Tabi bunları yapabilmek için okulunuzdan ve dersleerinizden fedakarlıkda bulunmanız gerekiyor. Video da izleyeceğiniz gibi bir çok aile çocuklarının bilgisayar başında bu kadar fazla zaman geçirerek oyun oynamasından haz duymasada, belirli bir başarı sınırı geçildikten sonra aileler çocuklarının bu alanda başarılı olduğunu görerek destek vermeye başlıyor. Fakat bunu başarıdan sonra değil başarıdan önce de yaparak çocuklarınıı motive edebilir ve gelecekte oldukça yetenekli ve başarılı bir esporcu olmaısnı sağlayabilirsiniz.

Türkiye'nin en başarılı ve profesyonel League of Legends takımlarının oyuncularına ve yakınlarına yer alan videoyu izlerken hem kendinizi görebilir hem de eğlenebilirsiniz.

YORUMLAR