Türkiye'de Geçen Zombi Oyunu Dying Light'tan Teknoloji Demosu

Dead Island gibi başarılı bir zombi oyunu serisinde imzası olan Techland'ın yeni nesil zombi oyunu Dying Light için özel bir teknoloji videosu yayınlandı. Dying Light'ı özel kılan nokta ise oyunun Türkiye'de geçecek olması. Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde

Dead Island gibi başarılı bir zombi oyunu serisinde imzası olan Techland'ın yeni nesil zombi oyunu Dying Light için özel bir teknoloji videosu yayınlandı.

Dying Light'ı özel kılan nokta ise oyunun Türkiye'de geçecek olması. Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde patlak veren bir zombi kıyametinin konu alındığı oyun teknolojik olarak oldukça tatmin edici olacak gibi görünüyor. Videoda oyunun çevre tasarımları, zombi modellemeleri ve ışıklandırmaları ile ilgili fikir veren görüntülere yer verilirken müziklerinde de ülkemizin esintileri fark ediliyor.

Açıkçası ülkemizde geçen bir oyun olması, zombi temasını içermesi ve üst kaliteyi sunması gibi özellikleri bir araya toplandığında Dying Light kesinlikle oynanması gereken bir oyun gibi görünüyor. Dying Light 2014 yılında PC, PS3, Xbox 360, PS4 ve Xbox One için çıkış yapacak.

YORUMLAR