Turok 2 Remaster Çıkış Tarihi Belli Oldu!
Turok 2 Remaster Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Turok 2 Remaster Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Can Erdil Şentürk
Can Erdil Şentürk - | Oyun
YORUM YAZ

Bilgisayar oyunlarının altın çağını yaşadığı 90'lı yıllarda birbirinden güzel oyunlar oynamıştık.

Bu oyunlar arasında yer alan Turok 2, sahip olduğu dinozor temasıyla çıktığı dönemde büyük ilgi çekmişti. O dönemde sayılı 3 boyutlu FPS oyunu piyasaya çıkmıştı. Turok 2: Seeds of Evil hem FPS oyunlarının günümüze ulaşmasını sağlamış, hem de bizi bolca eğlendirmişti.

Turok 2'nin 1999 yılında yayınlanmasının 18 yıl ardından oyun yenilenerek tekrar oyuncuların beğenisine sunulacak. Turok 2 Remaster çıkış tarihi ise oldukça yakın; oyun 16 Mart 2017'de Steam, GOG ve Humble Store'da satışa sunuluyor.

Turok 2 Remaster her ne kadar yenilense de oyunun grafiklerinde mucize bir değişim göremiyoruz. Oyunun orijinaline sadık kalınmış. Bu nedenle oyunda köşeli modellemeler ve düşük kaliteli kaplamalar görmekteyiz. Turok 2 Remaster'ı geliştiren Nightdive ekibi oyunun düşük sistem gereksinimlerine sahip olabilmesi ve her bilgisayarda çalışabilmesi amacıyla böyle bir karar aldıklarını açılıyor. 

Turok 2 Remaster'da karşımıza çıkan bir diğer yenilik Last Turok Standing adlı yeni multiplayer oyun modu. Ayrıca oyuna yeni bölüm tasarımları, yeni bulmacalar ve yeni silah seçenekleri de ekleniyor.

YORUMLAR