Ubuntu Mobil İşletim Sistemi Meizu MX3 Üzerinde Göründü

Canonical yaptığı resmi açıklamayla Ubuntu mobil işletim sisteminin Meizu ve BQ markasına sahip akıllı telefonları üzerinde yer alacağını duyurdu. Çin'in en başarılı mobil üreticilerinden bir tanesi olan Meizu, 2014 yılının ilerleyen dönemlerinde piyasaya

Canonical yaptığı resmi açıklamayla Ubuntu mobil işletim sisteminin Meizu ve BQ markasına sahip akıllı telefonları üzerinde yer alacağını duyurdu.

Çin'in en başarılı mobil üreticilerinden bir tanesi olan Meizu, 2014 yılının ilerleyen dönemlerinde piyasaya süreceği Meizu MX3 modeli üzerinde Ubuntu mobil işletim sistemine yer verecek.

BQ'dan konuyla ilgili net bir açıklama gelmemiş olsa da, Meizu'nun yeni amiral gemisi Ubuntu işlemini kullanacak. Dört çekirdekli 1.6 GHz Cortex-A15 işlemcili ve dört çekirdekli 1.2 GHz Cortex-A7 işlemcili iki farklı modele sahip olacak olan Meizu MX3, yayınlanan video ile Ubuntu mobil işletim sistemini kullanıcılara tanıttı.

Ubuntu mobil işletim sistemine sahip Meizu MX3 için yayınlanan tanıtım videosunu izleyebilir ve Ubuntu mobil işletim sistemi hakkındaki görüşlerinizi yorum bölümlerimiz aracılığıyla paylaşabilirsiniz.

YORUMLAR