Windows 8'de Başlat Menüsüne İhtiyaç Kalmadı!

Şu ana kadar Windows 8'in en çok eleştiri alan noktası olan başlat menüsünün işletim sisteminde yer almayışını unutturabilecek ve kullanıcılara metro arayüzünün başlangıç ekranını sevdirecek oldukça hoş bir tasarım ortaya çıktı. Startuy adlı bu konsept ba

Şu ana kadar Windows 8'in en çok eleştiri alan noktası olan başlat menüsünün işletim sisteminde yer almayışını unutturabilecek ve kullanıcılara metro arayüzünün başlangıç ekranını sevdirecek oldukça hoş bir tasarım ortaya çıktı.

Startuy adlı bu konsept başlangıç ekranını yeniden yapılandırarak metro arayüzünü kullanıcılara çekici kılabilecek kapasitede bir tasarım. Uygulamanın yaptığı değişiklik ile başlangıç ekranının arkaplanına canlı animasyonlar yerleştirilebiliyor. Bu sayede siz başlangıç ekranını kullandıkça değişen bir görünüm sunulmakta. Uygulamanın dokunmatik cihazlarda daha da hoş olan bir yönü ivme ölçer desteğiyle canlı animasyonun tabletin konumuna göre konum değiştirebilmesi.

Startuy'un bir başka ilginç yönü arkaplana kameranızdan canlı olarak alınna görüntülerin yerleştirilebilmesi. Bu da başlangıç ekranını kullanırken arka tarafta ne olup bittiğini takip edebilmeniz anlamına gelmekte. Ayrıca bu bölüme kamera görüntüsü yerine kullanıcının kendi seçeceği videolarda yerleştirilebiliyor.

Startuy şu an için konsept olsa da 18 Ekim'de Windows 8.1'in çıkışı ile birlikte Windows Mağazası'nda yerini alacak.

YORUMLAR