Windows 9'un Yeni Başlat Menüsü Videoda Gösterildi

Kullanıcıların birçoğunun beklediği gibi alışılagelmiş bir yapıya sahip olan başlat menüsüne sahip olan Windows 9, geleneksel ve modern uygulamaları birleştiren ve Metro arayüz tasarımını anımsatan bir görünüme sahip.

Microsoft, 2014 yılının ilk çeyreğinden bu yana yeni başlat menüsünden sıkça bahsetmişti, ancak son zamanlarda ortaya çıkan sızıntı haberleri sayesinde adım adım yenilikleri gözlemleme fırsatı buluyoruz. Alman WinFuture sitesi, yüklemiş oldukları 2 dakikalık bir video ile yeni başlat menüsünün nasıl göründüğünü ve nasıl çalıştığını gözler önüne seriyor. Kullanıcıların birçoğunun beklediği gibi alışılagelmiş bir yapıya sahip olan başlat menüsüne sahip olan Windows 9, geleneksel ve modern uygulamaları birleştiren ve Metro arayüz tasarımını anımsatan bir görünüme sahip.

Hesap ayarları, tasarımın şu anki durumuna göre başlat menüsünün en üst kısmında yer alıyor ve kullandığınız bilgisayardan hesap çıkışı veya değişimi yapmanızı sağlıyor. Yeniden başlatma veya kapatma opsiyonları ise ayrı bir butonla daha belirginleştirilmiş.

Yeni başlat menüsünün iki ana bölümü mevcut. Geleneksel uygulamaların listelendiği sol kısım geleneksel kullanım alışkanlığına daha yatkınken sağ tarafta yer alan kısım genişletilebilir metro arayüzüne ve modern uygulamalara sahip. Böylece klasik masaüstü görünümündeyken de tüm uygulamalara vakit kaybı yaşanmadan ulaşılabiliyor. Windows 7 ile Windows 8'in beğenilen yanlarını kombine eden bir görünüm sergileyen başlat menüsü şimdilik sızıntı bir bilgi. Ve resmi kanattan gelen bir onay olmadığı sürece bu menünün kesinliğine inanmamakta da fayda var.

YORUMLAR