Xbox One X'e Çıkacak Bütün 4K Oyunlar

Microsoft, bir süredir Project Scorpio kod adıyla anılan yeni oyun konsolu Xbox One X'i dün akşam, E3 2017 öncesi düzenlediği özel etkinlikte resmi olarak tanıttı. Xbox One X, oyunculara gerçek bir 4K oyun deneyimi sunmak üzere tasarlanmış bir oyun konsol

Microsoft, bir süredir Project Scorpio kod adıyla anılan yeni oyun konsolu Xbox One X'i dün akşam, E3 2017 öncesi düzenlediği özel etkinlikte resmi olarak tanıttı.

Xbox One X, oyunculara gerçek bir 4K oyun deneyimi sunmak üzere tasarlanmış bir oyun konsolu olacak. Sony, PlayStation 4 Pro ile daha önceden 4K oyunların kapısını aralamıştı. Fakat PS4 Pro üzerinde 4K oyun oynamak için belli şartlar gerekiyordu. Ayrıca PlayStation 4 Pro'ya özel olarak çıkış yapan oyunların sayısı da oldukça az. Xbox One X ise bu anlamda PlayStation 4 Pro'nun bileğini bükecek gibi görünüyor.

İzleyeceğiniz bu video, Xbox One X'te 4K çözünürlükte oynanabileceği duyurulan oyunları bir araya topluyor. Bu oyunların birçoğu da son zamanda duyurulmuş, önümüzdeki dönemde çıkış yapacak AAA oyunlar. Tabi Gears of War 4 ve Forza Motorsport 7 gibi Microsoft oyunları da sunumun içinde, ayrıca Minecraft'ın da 4K grafiklere sahip bir sürümü karşımıza çıkıyor.

Need for Speed Payback, Middle-Earth: Shadow of War, Assassin's Creed: Origins, Resident Evil 7 gibi bomba oyunları Xbox One X'te 4K çözünürlük ile oynamak büyük bir keyif olacak.

YORUMLAR