Xiaomi Mi Mix, iPhone 7'yi Ezdi Geçti

Yurt dışında yeni piyasaya sürülen Xiaomi Mi Mix bu dayanıklılık testi videosunda iPhone 7 ile kıyaslandığında dayanıklılık anlamında açık ara fark yaratıyor. Çerçevesiz ekran tasarımıyla dikkat çeken Xiaomi Mi Mix içerisinde güçlü bir donanıma yer verirk

Yurt dışında yeni piyasaya sürülen Xiaomi Mi Mix bu dayanıklılık testi videosunda iPhone 7 ile kıyaslandığında dayanıklılık anlamında açık ara fark yaratıyor.

Çerçevesiz ekran tasarımıyla dikkat çeken Xiaomi Mi Mix içerisinde güçlü bir donanıma yer verirken gövdesinde kullanılan seramik kaplamayla fark yaratıyor. 6.4" gibi büyük bir ekranla gelen telefonda Snapdragon 821 işlemci kullanılıyor, telefonun 2 farklı versiyonunda 4 GB RAM ve 6 GB RAM seçenekleri bulunmakta.

Xiaomi Mi Mix'in dayanıklılık testine sokulduğu bu videoda öncelikle ekranı, sonrasında gövdesi üzerinde çizilme testi yapılıyor. Cihazın Gorilla Glass ekranı standart bir dayanıklılık sunarken seramik gövdesi ekranından da dayanıklı çıkıyor ve çok daha zor çiziliyor. Parlak siyah renge sahip iPhone 7 modelleri ise çok kolay çiziliyorlardı.

Videoda Xiaomi Mi Mix üzerinde çizilme testinin yanısıra bükülme testi de yapılıyor. Bu testte telefon iki yanından tutuluyor ve güçlü bir şekilde baskı uygulanıyor. Xiaomi Mi Mix'in ekranı ilk başta donsa da ekran kilidi kapatılıp açıldıktan sonra telefon çalışmaya devam ediyor.

Xiaomi Mi Mix ekranında yanma testi de yapılıyor. Çakmakla ekrana alev tutuluyor ve ekranın çalışmaz hale gelip gelmediği gözlemleniyor. Xiaomi Mi Mix'in ekranı kısa sürede eski haline geri dönüyor ve çalışmaya devam ediyor.

Anlaşılan o ki Xiaomi Mi Mix, "Çin malı" algısını değiştirebilecek kalitede bir telefon.

YORUMLAR