Yeni Çipli Kimlik Kartı Nasıl Alınır?

1 Ocak itibariyle yürürlüğe giren yeni çipli kimlik kartlarını nasıl alacağınızı merak ediyorsanız bu videomuzda sizlere anlatacağız. Yeni çipli kimlik kartı nasıl alınır sorusunun yanıtını videomuzda bulabilmektesiniz. Çipli kimlik kartı işlemleri için y

1 Ocak itibariyle yürürlüğe giren yeni çipli kimlik kartlarını nasıl alacağınızı merak ediyorsanız bu videomuzda sizlere anlatacağız. Yeni çipli kimlik kartı nasıl alınır sorusunun yanıtını videomuzda bulabilmektesiniz.

Çipli kimlik kartı işlemleri için yurt içinde Genel Müdürlük web sayfası üzerinden veya Çağrı Merkezi (199) aracılığıyla randevu alarak veya randevusuz nüfus müdürlüklerinde; yurt dışında ise dış temsilciliklerde yapılabiliyor. Fakat şu anda yoğunluk sebebiyle randevu işlemlerinde sorun yaşayabilirsiniz. Nüfus müdürlüğüne gereken belgeler ile erken giderseniz işleminiz kısa sürede bitecektir.

https://ekimlikrandevu.nvi.gov.tr

Yeni Kimlik Kartı İçin Gerekli Belgeler:

Nüfus cüzdanı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, memur cüzdanı, avukat kimlik kartı, askeri kimlik kartı, basın kartı veya muhtarlıkça düzenlenmiş talep belgesi gibi kimlik belgesi yerine geçen fotoğraflı belge, kan grubu kartı ve bir adet son 6 ay içinde çekilmiş biyometrik fotoğraf yeni kimlik kartı çıkarmak için gerekli belgeler olarak belirtilmiş.

Yeni Kimlik Kartları Fiyatı:

Kanuni bildirim süresi dışında doğum nedeniyle düzenlenen kimlik kartı için 16 TL, değiştirme nedeniyle düzenlenen kimlik kartı için 16 TL ve kayıp nedeniyle düzenlenen kimlik kartı için 32 TL olduğu bildirildi. Bu noktada bozuk para sıkıntısı çeken Nüfus Müdürlükleri'ne işlem için giderken yanınızda bozuk para bulundurmanız önemli bir nokta arz ediyor.

Başvuruyu yaparken kimlik teslim adresinizi de doğru vermeye özen gösterin. Bu işlemin ardından Çipli Kimlik Kartı Pin Zarfı'nızı teslim alıp, yeni kimlik kartınızın adresinize teslim edilmesini beklemeye başlayabilirsiniz. Zira basım işlemi Ankarada yapılıyor.

YORUMLAR