Yeni Nesil Gorilla Glass, Telefonlarınızı Talihsiz Kazalardan Koruyacak

Akıllı telefonlarımızın ekranları çizik dahi herhangi bir hasar almaması için her gün onlarca koruyucu kılıf, jelatin vb. bir sürü koruyucu seçiyor ve satın alıyoruz. Çizikler bile akıllı telefonun ekranındansa kalbimize inerken, herhangi bir akıllı telef

Akıllı telefonlarımızın ekranları çizik dahi herhangi bir hasar almaması için her gün onlarca koruyucu kılıf, jelatin vb. bir sürü koruyucu seçiyor ve satın alıyoruz. Çizikler bile akıllı telefonun ekranındansa kalbimize inerken, herhangi bir akıllı telefonun yere düştüğünde ekranı tamamen kırılarak kullanılamaz hale geldiğini hayal edebiliyor musunuz? Az çok bu talihsiz olay dünyanın dört bir yanından akıllı telefon kullanıcılarının başına geliyor. Bu olasılığın en aza inmesi için ise Corning firması, daha da güçlü bir yapıya sahip olan yeni akıllı telefon ekranı Gorilla Glass 4'ü tanıttı.

Gorilla Glass ismini mobil teknoloji bültenlerinde mutlaka duymuşsunuzdur. Normal ekran bileşenlerine Corning firmasının gizli tuttuğu formülün eklemesiyle beraber Gorilla Glass ekranlar çok daha sağlam bir yapıya ulaşarak telefonlarınıza ekstra güvenlik sağlıyor. En son çıkan Gorilla Glass 3 dahi bazı testlerde olumsuz sonuçlar doğurarak Corning'in bilim adamlarını yeni formüle itti ve Gorilla Glass 4 yaratıldı.

Videoda da gördüğünüz gibi Gorilla Glass 4 ile üretilmiş bir akıllı telefon bir metre yüksekliğinden hızlıca sert bir yüzeye düşürülüyor ve sonuçların %80'i ekran kırılmadan olumlu şekilde sonlanıyor. Diğer birçok testte akıllı telefonların ekranları olduğu gibi kırılıyor ve kullanılamaz hale geliyordu. Corning bu durumu geliştirerek yeni akıllı telefonların ekstra sağlam olması için yeni teknolojisini kullandı.

Gorilla Glass 4'ü 2015'e doğru birçok cihazda görmeye başlayacağız. Bununla beraber yeni üretilecek olan akıllı telefonların da talihsiz kazalardan sağ kalma ihtimalleri aynı oranda artmış olacak. Artık elinizden kayanın hayatınız değil, sadece bir akıllı telefon olduğunu düşünebilirsiniz.

Akıllı Telefonlar İçin Mini Güç Bataryası Projesi Yoğun İlgi Gördü

YORUMLAR