Yenilenen Xbox One, 1 TB Depolama Alanı Sunuyor

Yenilenen Xbox One, oyunculara 1TB depolama alanı sunuyor.

Microsoft’un yeni nesil eğlence sistemi olarak tanıttığı Xbox One’ın sabit sürücüsü bildiğiniz üzere rakibi PS4 gibi kolaylıkla değiştirilemiyor ve elinizde bulunan bir modeli takıp kullanamıyorsunuz. Bu, günümüz üst seviye oyunlarının oldukça fazla yer kaplaması açısından rahatsız edici bir durum olsa da Microsoft kararından inatla vazgeçmiyor ve şimdi de daha yüksek boyutlu bir Xbox One modeli ile karşımızda. Yeni duyurulan Xbox One, 1 TB alan sunarak kapasite ve kulaklık sorununu ortadan kaldırıyor.

Yeni tanıtılan Xbox One’ın değiştirilen tek noktası sabit sürücüsü değil. Sabit sürücünün yanında kontrolcü ve kablosuz vericisi de elden geçirilmiş. Bu noktada yenilenen Xbox One’ın hem konsol hem de pc kullanıcılarına yaradığını söyleyebiliriz. Lafı dağıtmadan yeni kontrolcünün sunduklarına gelirsek, en önemli değişikliğin kulaklık çıkışında yapıldığını görüyoruz. 3.5mm stereo kulaklık jakı Xbox One ile birlikte gelen dandik kulaklığı bir kenara bırakıp, oyun için özel aldığımız kulaklığı kullanmamıza ve ses üzerinde ince ayarlar yapmamıza izin veriyor.

Sabit sürücü kapasitesi artırılan ve kontrolörü yenilenen Xbox One, 16 Haziran’da Amerika’da satışa sunulacak ve fiyat etiketi 399 dolar olacak.

YORUMLAR