Giphy (web)

Giphy

Giphy
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Giphy internet tarayıcınız üzerinde kullanabileceğiniz bir gif oluşturma servisidir

Giphy kullanıcılara pratik bir şekilde gif yapma imkanı veren ve tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir online gif yapma servisi.

İnternet tarayıcınız üzerinden çalışan bir servis olan Giphy sizi gif yapmak için ücretsiz bir program arama derdinden kurtarıyor. Giphy ile dilerseniz videolardan gif yapma dilerseniz resimlerden gif yapma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Giphy YouTube, Vine veya Vimeo gibi sitelerdeki videoların bağlantılarını kullanarak veya bilgisayarınızdan video veya resim dosyaları yükleyerek düzenlemenize ve gif oluşturmanıza izin veriyor.

Giphy'nin basit bir arayüze sahip olduğu söylenebilir. Servis ile gif oluşturmak için animasyonun başlangıç ve devam etme süresini belirliyorsunuz. Sonrasında dilerseniz giflere yazı eklemeniz de mümkün. Servisin gif boyutunu ayarlamanıza, gife eklenen yazı üzerinde düzenleme işlemleri gerçekleştirmenize imkan tanımaması Giphy'nin eksi yönleri. Bunun yanında servisin luşturduğunuz gifleri yüksek kalitede ve herhangi bir watermark olmadan size sunması Giphy'nin artı yönleri olarak değerlendirilebilir.

NOT: Giphy ile oluşturulan gifler genel görünüme açık olduğu için özel gifler oluşturmak için bu servisi kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

Giphy'i nasıl kullanabileceğinizi bu yazımızda anlatmıştık:

Program Kullanmadan Videolardan Gif Yapma