Hemingway (web)

Hemingway

Hemingway
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Hemingway web uygulaması ile hiç bir programa ihtiyaç duymadan kolayca metin yazma işlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hemingway web uygulaması, sık sık yazı yazma işleri ile uğraşanların faydalanabilecekleri ücretsiz bir uygulama olarak karşımıza çıktı ve bilgisayarınızda hiç bir ofis programına ihtiyaç duymadan yazılar yazmanızı, düzenlemenizi ve daha sonra bunları farklı formatlarda çıktı olarak kaydetmenizi sağlıyor.

Uygulamanın arayüzü çok sade ve basit bir şekilde hazırlandığı için karmaşık menüler ve fonksiyonlar mevcut değil. Ancak direkt olarak yazı yazmaya odaklanmanızı sağlayabildiği için dikkatinizi dağıtacak şeyler de ekranda mevcut değil. Dolayısıyla ekran kalabalığından kurtularak en kolay yoldan metinler yazmak isterseniz Hemingway'i denemeden geçmemeniz gerekiyor.

Uygulama aynı zamanda içerisinde bir okunabilirlik skalası barındırıyor ve bu sayede yazınızın ne kadar kaliteli, okunur olduğunu görebiliyorsunuz. Maalesef bu özellik sadece İngilizce yazımlarda geçerli ve Türkçe yazan kullanıcılarımız okunabilirlik testi özelliğinden faydalanamıyorlar.

Bunun yanında okunması zor cümleleriniz, zarf kullanımınız, daha basit olabilecek kelimeler ve pasif anlatım kullanımının analizi gibi yine İngilizce ile uyum içerisinde olan bazı denetimler yapabilmesi sayesinde yazınızda neler kullandığınıza dair geniş bir fikir edinebiliyor, okuyucularınıza çok daha iyi makaleler verebiliyorsunuz.

Türkçe yazanların faydalanabilecekleri özellikler ise paragraf adedi, cümle adedi, kelime adedi, ve karakter adedi olarak belirlenmiş. Dolayısıyla tercüme işleri ile uğraşanların karakter sayımlarını kolayca belirlemeleri de mümkün. Eğer basit ve hızlı bir metin editörü arıyorsanız kesinlikle denemeden geçmemenizi öneriyorum.

YORUMLAR