Random.org (web)

Random.org

Random.org
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Random.org, liste karıştırmaya ve butona basılınca rastgele rakam göstermeye yarayan çevrimiçi çekiliş ve kura aracıdır.

Kazanını hediye ile ödüllendireceğiniz bir çekiliş organizasyonunda kur'a işlemini hakkaniyetli ve şeffaf bir biçimde yapmak ve de katılımcılarında bu konuda müsterih olmasını sağlamak önem arz eden hususlardan biri. Türkçe karşılığı "rastgele" olan Random True Number Service bu konuda bizlere sunulan pratik bir alternarif. Ana sayfasında bulunan widget içerisinde maksiumum ve minumum değerleri direrek Generate ikonuna tıkladığınızda belirlediğiniz aralıkta rasgele bir rakamı ekrana döndürmekte. Örneğin 100 kişinin katıldığı bir yarışmada kazanana bir adet kitap vermek istiyorsunuz. Her katılımcıya 1-100 arasında bir sıra numarası verdikten sonra katılımcıların huzurunda 1-100 arasındaki bir rakamı Random.org ile görüntüleyebilirsiniz.

Programın işlevi bunlar sınırlı değil. Liste karıştırma, belirleyeceğiniz aralıklar dahilinde rasgele tarih/saat belirleme, şifre oluşturma gibi çeşitli hizmetleri sunan Random.org çocukluğumuzun "Kısa çöpü çeken kazanır!, Taş bil bakalım hangi elimde?, Yazı mı tura mı?" gibi alışkanlıklarımızı değiştirecek dijital bir çözüm.

YORUMLAR