Screencast-O-Matic (web)

Screencast-O-Matic

Screencast-O-Matic
ÜCRETSİZ
1  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    6,676

  • Üretici

    Screencast-O-Matic

Ekran videoları kaydetmek ve paylaşmak için geliştirilmiş Screencast-O-Matic ile birkaç dakikada videonuz hazır hale geliyor.

Java ile hazırlanmış Screencast-O-Matic oldukça pratik bir ekran kaydetme uygulaması. Java temelli olduğu içinde platform bağımsız çalışabiliyor. Yani hem Windows, hem Mac, hem de Linux desteği var. Ücretsiz olarak yararlanabildiğiniz servisin üyelik zorunluluğu da yok. Ancak çektiğiniz ekran videonuzu servisin kendi portalı üzerinden paylaşmak isterseniz üye olmanız gerekiyor.

Screencast-O-Matic ile hazırlanan videolar MP4, AVI, FLV formatlarında kaydedilebiliyor. Ancak tahmin edeceğiniz gibi uygulamayı ücretsiz kullananlar sadece filigranlı versiyonu indirebilir. Filigransız ekran videoları için yıllığı 12 dolara satılan Pro üyeliğe geçmelisiniz. Web kamerası desteği de ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan özellikler arasında.

Screencast-O-Matic her video için 15 dakikalık bir barındırma hizmeti sunuyor. Bu hizmetten yararlanarak videoları site ve bloglara embed edebilir ve sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz. Servis içerisinden YouTube'a video da yükleyebilirsiniz.

Basit tanıtımlar ve sunumlar hazırlamak için basit ve hızlı bir alternatif sunan uygulama, her yerden her an ulaşılabildiği için de tercih sebebi haline geliyor.

YORUMLAR