Skype (web)
Skype
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    Türkçe , İngilizce

  • TOPLAM İNDİRME

    4,365

  • Üretici

    Skype Limited

Skype for Web, sevdiklerinizle doğrudan internet tarayıcınız üzerinden anlık mesajlaşma ve görüntülü konuşma imkanı tanıyan bir servis.

Skype for Web (Web için Skype), arkadaşlarımızla, iş arkadaşlarımızla, ailemizle internet tarayıcımız üzerinden anlık olarak mesajlaşmamıza ve görüntülü olarak konuşmamıza izin veren ücretsiz bir sosyal ağ servisi. Skype masaüstü ve mobil ile senkronize olarak çalışmasıyla da dikkat çeken servis Skype'ın kurulu olmadığı veya kurulmasına izin verilmediği bilgisayarlarda oldukça işe yarıyor.

Dünya genelinde en çok kullanılan anlık mesajlaşma ve görüntülü / sesli çağrı uygulaması Skype, son olarak webde karşımıza çıkıyor. Favori internet tarayıcımız üzerinden programa ihtiyaç duymadan yazılı ve görüntülü sohbet etme imkanı tanıyan Skype for Web (Web içi Skype) servisi tüm internet tarayıcılarla uyumlu çalışıyor. Internet Explorer, Firefox, Google Chrome, Safari üzerinden kullanabildiğimiz yeni Skype uygulaması, şu anda beta aşamasında ve henüz ülkemizde kullanıma açık değil ancak VPN çözümleriyle kullanabiliyoruz.

Mevcut Skype veya Microsoft hesabımızla giriş yaparak kullanmaya başlayabildiğimiz Skype for Web (Web için Skype), Windows 8 için modern Skype uygulamasının sadeliğiyle Skype masaüstü yazılımının işlevselleğini birleştiriyor.

Oldukça sade arayüz ile bizleri karşılayan servis iki bölmeden oluşuyor. Sol bölmede kişilerimiz ve gruplarımız yer alırken, sağ bölmede konuşmalarımız yer alıyor. Hem kişi ve gruplar hem de sohbetler masaüstü / mobil sürümle senkronize şekilde. Yani masaüstünde veya mobil cihazınızda yaptığımız bir görüşme doğrudan yansıyor. Senkronize işleminin modern Skype'tan daha hızlı olduğunu da belirtmek isterim.

Skype for Web Türkçe adıyla Web için Skype uygulamasında şu an için temel özellikleri kullanabiliyoruz. Kişisel ve grup sohbetleri gerçekleştirme, görüntülülü ve sesli çağrı yapma ve kişilere yönelik özellikler (kişi arama, ekleme, silme, engelleme, istek yanıtlama) beta sürümde kullanımımıza açılmış. İlerleyen güncellemelerle çok daha işlevsel bir Skype web uygulaması ile karşılaşacağımız Skype'ın belirttiği noktalar arasında.

Not: Skype for Web, şu anda ülkemizde açık değil. Kullanmak için aşağıdaki VPN uygulamalarından birini yüklemenizi öneririm:

YORUMLAR