Special Defect (web)

Special Defect

Special Defect
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Special Defect, internette yapacak hiçbir şey bulamayanlar için en son uğranması gereken bir site. Aslında güzel tasarlanmış olsa da pek işe yaradığını söylenemez.

İnternet üzerinde bilmediğimiz ama varlığını sürdüren binlerce internet sitesi var. Bunlardan birisi de Special Defect. Special Defect, internet üzerinden noktalar aracılığıyla çeşitli şekillerle ilginçliklerle karşılaşacağınız bir internet sitesi. İşin en ilginç yanı bu sitede işinize yarayacak bir şeyin bulunmaması ve içerdikleri efektlerin oldukça ilginç olması.

Siteye ilk girdiğinizde karşınıza kumsalda yürüyen ayak izi ve o ayak izinin çıkarmış olduğu ses gelecek. Bu ayak izi siz ortada bulunan küçük noktaya tıklamadığınız sürece devam edecek ve bir süre sonra sinirlerinizi bozacak. En hızlı şekilde ortadaki noktayı bulup tıklamanız gerekli peki ya bu noktaya tıkladığınızda her şey düzelecek mi? Hayır, noktaya tıkladığınızda farklı seçenekler çıkacak ve bu seçeneklere tıkladığınızda ne olduğunu anlamadığınız farklı bölümlere ulaşacaksınız. Bölümlerin içinden de yine noktalar yardımıyla diğer bölümlere ulaşabilirsiniz. Oldukça karışık olan bu internet sitesinin biraz da bölümlerinden bahsedelim.

1) Random

Random seçeneğine girdiğinizde karşınıza sürekli değişen farklı animasyonlar gelecek. Oldukça saçma olan bu animasyonları izlemeden 2. bölüme bakmanızda fayda var.

2) Storm
Storm seçeneği ise sizi ıssız bir vadiye götürüyor. Rüzgar sesleri ve kuş sesleriyle biraz ürperebilirsiniz. Kuşlar nerede diye soracak olursanız ağaca tıkladığınızda şaşırtıcı sonucu görebilirsiniz. 

3) Burn

Adı üstünde ateşle oynuyorsunuz. Bu bölümde karşınıza çıkan kibriti yakmanız gerekiyor ve kibriti yaktıktan sonra karşınıza bir not çıkıyor.

4) Heart

Burada da doktor gibi kalp ile uğraşıyorsunuz. Kalbin üzerine geldiğinizde atış sayısı artarken uzaklaştığınızda azalıyor.

5)Attraction

Bir odanın tavanına baktığınızı söylememize gerek yok. Bu odada pislikten geçilmiyor ve sadece ışığı kapatıp açabiliyorsunuz.

6) 10.000 Ants

Bu bölümde lavabonuzdan çıkan karıncaları öldürmeniz gerekiyor. Galiba amacınız karıncaları evin içine sokmamak.

7) Explosions İn The Sky

Şüphesiz sitenin en güzel bölümü bu. Gökyüzüne bakıyorsunuz ve meteorların patlamasını izliyorsunuz. Bu meteorlar öyle sıradan bir şekilde başlamıyor, müziğin ritmine uygun bir biçimde hareket ediyorlar.

ARTILAR

Grafikler ve tasarımların iyi olması.

EKSİLER

Sitenin bir amacı olabilirdi.

YORUMLAR