15minutes 1.1 (windows)

15minutes

1.1
15minutes
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Windows bilgisayarlarınızda kullanabileceğiniz bir zaman tutma aracıdır.

15minutes, Windows bilgisayarlarınızda kullanabileceğiniz basit ama etkili bir zaman tutma aracıdır. Gerçekten küçük, basit ve görünse de iş hayatınızı çok kolaylaştıracak ve verimliliğinizi artırmaya yardımcı olacak bir program.

Bu program Pomodoro tekniğinden esinlenilerek yapılmış. Pomodoro tekniği ise çalışırken kullanılan bir zaman yönetim tekniği. Bu tekniğe göre 25 dakikada bir 5 dakikalık bir ara vermeniz gerekiyor. Bu sayede de hem beyniniz dinlenmiş oluyor hem de hafızanızın çevikliği artmış oluyor.

Buna benzer pek çok program olsa da bu program arayüzünün basitliği ve kullanım kolaylığı ile dikkat çekiyor. Özellikle çok fazla element eklenmemiş olan programın tek bir amacı var, 15 dakikada bir ara vermeniz için sizi uyarmak.

Bazen karmaşık ihtiyaçlarımız olsa da bazen de böyle basit programlara ihtiyaç duyabiliyoruz. Özellikle bilgisayar başında uzun saatler çalışan bir öğrenciyseniz ya da mesaisini bilgisayar başında geçiren bir çalışansanız, bu uygulamayı çok faydalı bulacağınızı düşünüyorum.

YORUMLAR