BATTLETECH 1.0 (windows)

BATTLETECH

1.0
BATTLETECH
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

BATTLETECH, Steam üzerinden oynanan strateji oyunudur.

BATTLETECH, Steam üzerinden oynanan, robot savaşları temalı strateji oyunudur.

Çıkardığı strateji oyunlarıyla gönlümüzü fethetmeyi başaran Paradox tarafından yayınlanan ve Harebrained Studios tarafından geliştirilen BATTLETECH, 2017 yılında başlıyor. 2017 yılında insanlığın kaderini değiştirebilecek bir göreve çıkan astronotlar, uzay çalışmalarının en önemli adımlarından bir tanesini atıyorlar ve insanoğlu o yıldan sonra hiç gidemediği kadar uzağa gitmeye başlıyor. Tarihler 2116'yı gösterdiğinde uzak galaksiler fethe başlanıyor ve 2517'ye geldiğimizde insanlık başka diyarlarda hükümdarlığını kurup, yüzyıllardır sürdürecek seviyeye kadar gelebiliyor. 2795'teyse bütün o güzel günlerin yerini büyük bir savaş alıyor ve o güne kadar geliştirilen devasa robotlar, birbirlerine karşı savaşmaya başlıyorlar. 

Oldukça ayrıntılı bir hikayeyle süslenmiş olan Battletech, temelde sıra tabanlı bir strateji oyunu. Düşmanlarınıza karşı kendi devasa robotlarınızı gönderiyor ve her sırada kendinize avantaj sağlayacak hareketleri yapmaya çalışıyorsunuz. Düşmanlarınızı egale ederek ilerliyor ve savaşı kazanmak için bir adım daha atmış oluyorsunuz. 

İyi bir hikayeyle süslenmesinden ötürü Battletech oyuncuyu uzun süre kendine bağlarken, çok iyi grafikleri ve başarılı oturtulmuş oynanışıyla birlikte strateji türünde kendine öenmli bir yer edinebilecek potansiyele sahip. 

YORUMLAR