CaesarIA (windows)

CaesarIA

CaesarIA
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

CaesarIA ücretsiz olarak sunulan, ekonomi temelli bir strateji oyunu olarak öne çıkıyor.

CaesarIA, geçmiş yıllarda bir hayli popüler olan ekonomi temelli strateji oyunu olan Caesar III'ün günümüze uyarlanmış bir versiyonu olarak özetlenebilir.

Bulunduğu kategorinin en iyileri arasında gösterilen Caesar III, yeniden tasarlanmış bu versiyon ile çok daha iyi yerlere geleceğe benziyor. Oyunun erken erişim olarak indirilebildiğini belirtmeden geçmeyelim. Final sürümüne geçene kadar birçok hatayla karşılamak mümkün.

Oyunda kendi şehrimizi kurmaya çalışıyoruz. Bunu yapmak tahmin ettiğiniz gibi hiç de kolay olmuyor çünkü bu süreçte kontrol etmemiz gereken birçok bileşen mevcut. Öncelikle ekonomimizi çok sağlam tutmamız gerekiyor. Bunun için kaynakları verimli bir şekilde kullanmak gerekli. İnşa edebileceğimiz binalar ekranın sağ tarafında gösteriliyor. Ekonomimizin elverişliliği doğrultusunda bu binaları kurabiliyoruz.

Daha önce strateji oyunları oynadıysanız genel yapı itibariyle CaesarIA size tanıdık gelecektir. Hem oynanış olarak hem de kontroller olarak aynı kategoride yer alan diğer oyunlarla bir hayli benzerlik gösteriyor.

Oyunu oynayabilmek için minimum gereken sistem gereksinimleri şu şekilde;

İşletim sistemi: XP
İşlemci: 1500 Mhz veya yukarısı
Bellek: 256 MB RAM
Hard Disk: 150 MB boş alan