Calvino Noir (windows)

Calvino Noir

Calvino Noir
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Calvino Noir gizlilik yeteneklerinizi kullandığınız bir strateji oyunudur

Calvino Noir bizi 1930'ların karamsal dünyasına taşıyan ve Film Noir atmosferini başarılı bir şekilde kullanan bir aksiyon - strateji oyunu olarak tanımlanabilir.

Calvino Noir'de kaos içine sürüklenmekte olan bir şehirde başlayan bir maceraya atılıyoruz. 1930'lu yıllarda dünyada yoksulluk, göç gibi problemler mafya gibi yapıların oluşmasına neden olmuş, vahşet sokakta yaşanır hale gelmiştir. Çürümüşlük sadece mafyayla sınırlı kalmamış, söz ve güç sahibi kişiler de bu pisliğe bulaşmıştır. İşte böyle bir yapı içerisinde birkaç kahraman zor duruma düşüyor ve bu nedenle tek çıkış yolları bu düzeni değiştirmekten geçiyor. Biz de bu devrimi gerçekleştirebilmeleri için onlara yardımcı olurken heyecan dolu bir tecrübe yaşıyoruz.

Calvino Noir'de sahneler halinde hazırlanmış bir oyun yapısı mevcut. Her sahnede karşınıza farklı bulmaclaar ve düşmanlar çıkıyor. Bu bulmacaları çözmek için kimi zaman gizlilik yeteneklerinizden faydalanamanız kimi zaman da bilek gücümüzü kullanmamız gerekiyor. Oyunda farklı kahramanları yönetiyoruz ve bu kahramanların yeteneklerinden ihtiyaç duyduğumuz yerde faydalanıyoruz. Kimi zaman bir kilidi açmamız, kimi zaman bir makineyi sabote etmemiz, kimi zamanda gizlice düşmanlarımızı etkisiz hale getirmemiz gerekiyor.

2 boyutlu grafiklere sahip olan Calvino Noir siyah - beyaz tonların hakim olduğu bir oyun. Kimi zaman bu siyah - beyaz görünümün arasına renkli alanlar ve eşyalar serpiştiriliyor ve oyuncunun dikkati o yöne çevriliyor. Calvino Noir'in minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:

  • Windows XP işletim sistemi
  • Intel i3 işlemci
  • 2 GB RAM
  • Intel HD 4600 ekran kartı
  • 2 GB boş depolama alanı

YORUMLAR