CINEBENCH R15 (windows)

CINEBENCH

R15
CINEBENCH
ÜCRETSİZ
İndir 104.00 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Bilgisayarınızın grafik kartını ve işlemcisini ücretsiz olarak performans testinden geçiren bir uygulama.

Bilgisayarınızın kapasitesi hakkında detaylı bir döküme ihtiyaç duyuyorsanız ve benchmark testini gerçekleştirmek için web tabanlı bir hizmet yerine stabil bir yazılım tercih ediyorsanız CINEBENCH isimli bu uygulama hayatınızı oldukça kolaylaştıracaktır. Bilgisayar kullanıcılarının en çok merak ettikleri konulardan biri olan işlemci ve grafik kartı performansı için başarılı bir ölçümü mümkün kılan bu yazılım konu hakkında uzmanlaşmış MAXON ekibinden geliyor.

Test yaparken işlemcinizin tam gücünü kullanan CINEBENCH gerçekçi olan 3 boyutlu bir sahneyi render üzerinden geçiriyor. Belli algoritmalar eşliğinde sisteminizi yormayı amaçlayan görsel ile işlemcinizin azami kapasitesi hakkında bilgi alıyorsunuz. Grafik kartı ölçümü için üç boyutlu bir araba kovalamaca sahnesi kullanılırken performans Open GL modu üzerinden test ediliyor. Grafik kartını zorlamak için yüksek miktarda geometrik şekiller işlem trafiği yaratıyor. 1 milyona yakın poligon ile birlikte zemin şekilleri ve çevre, gölge gibi efektler performansı sınırlarına kadar zorlayıp grafik kartınızın kabiliyetini ölçüyor. Sonuç FPS şeklinde aktarılıyor.

Tamamen ücretsiz bir performans testi gerçekleştirmek istiyorsanız CINEBENCH oldukça işinize yarayacaktır. Oyun bilgisayarlarının haricinde 2 boyutlu veya 3 boyutlu grafik tasarımıyla uğraşanlar veya film düzenleyenler için de bu araç hayat kolaylaştıran bilgileri size sunabiliyor.

YORUMLAR