Clicktrace 1.2 (windows)

Clicktrace

1.2
Clicktrace
ÜCRETSİZ
İndir 18.16 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Clicktrace sayesinde bilgisayarınızdaki tüm işlemlerin ekran görüntülerini otomatik olarak alabilirsiniz.

Clicktrace programı, bilgisayarınızda kullanabileceğiniz bir ekran görüntüsü yakalama programı fakat pek çok benzer programa göre biraz daha farklı bir çalışma tarzına sahip diyebilirim. Zira programı kullanırken herhangi bir şekilde ekran görüntüsü alma butonlarına tıklamanıza gerek kalmıyor ve Windows'ta herhangi bir işlem gerçekleştirildiğinde, o işleme dair ekran görüntüleri otomatik olarak alınıyor ve kaydediliyor.

Farklı klasörlerde ve organize olmuş bir şekilde çekilen ekran görüntüleri sayesinde sık sık görüntü almanız gerekiyorsa organizasyonu hemen sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca arama fonksiyonu sayesinde bulmak istediğiniz ekran görüntülerine de hemen ulaşmak mümkün.

Tabii ki program ekran görüntüsü alma ve kaydetme işlemlerine kendi kendine karar vermiyor. Yakalama butonuna basmanızın ardından gerçekleştirilen tüm işlemler ekran görüntüsü olarak kaydediliyor ve daha sonra görüntülerin yakalanmasını tamamen durdurabiliyorsunuz. İşlemin en büyük avantajı sürekli olarak görüntü yakalama butonuna basma gerekliliğinin kalmaması olarak karşımıza çıkıyor.

Alınan ekran görüntülerini daha sonra önizleme olarak görebilir, silebilir ya da otomatik olarak fotoğraf düzenleme programınızda açılmasını da sağlayabilirsiniz. Elbette her bir dosyanın belli bir formata göre adlandırılmasını sağlamak da mümkün. Ekran görüntüsü alma programları arasında en ilginçlerden birisi olduğunu söylebilirim. Programı denemeyi sakın unutmayın.