CloneApp 1.14.700 (windows)

CloneApp

CloneApp
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

CloneApp sayesinde programlarınızın kayıt defteri verilerini ve ayarlarını kolayca yedekleyebiliyorsunuz.

CloneApp programı, Windows işletim sistemli bilgisayarlarınızda yer alan program kayıt dosyalarının yedeklenmesi konusunda yardımcı olan ücretsiz araçlar arasında yer alıyor. Onu diğer yedekleme programlarından ayıran en büyük şey ise, programların dosyalarının ve diğer verilerinin değil, sadece kayıt defterinde ve program dizinlerinde yer alan kayıtların yedek altına alınması.

Oldukça kolay kullanılır ve sade bir arayüze sahip olan uygulama, tüm fonksiyonlarını tek bir pencerede sunuyor diyebilirim. Taşınabilir olarak yayınlanan ve böylelikle herhangi bir kurulum gerektirmeyen CloneApp’ı anında kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Programı açtığınızda farkedebileceğiniz gibi bilgisayarınızda kurulu olan tüm programlar listeleniyorlar ve bu programlar içerisinden seçim yaparak kayıt defteri verilerini bir kenara yedekleyebiliyorsunuz. Bunun avantajı ise temiz bir Windows kurulumu gerçekleştirdiğinizde ortaya çıkıyor. Windows kurulumunun ardından tüm programlarınızın ayarları ve özelleştirmeleri kayboluyorsa ve bu ayarları yapmak size zor geliyorsa, CloneApp’ı kullanarak tüm ayar dosyalarının geri döndürülmelerini sağlayabiliyor ve Windows’u en baştan kursanız bile konfigürasyon verilerini elinizde tutabiliyorsunuz.

Uygulama sadece kayıt defteri verilerini değil, aynı zamanda programların ayar dosyalarının tutulduğu diğer dizin ve dosyaları da yedeklediği için bu yedekleme işleminin olabildiğince kapsamlı ancak hızlı ve az yer kaplayan bir durumda olduğunu söyleyebilirim. Fakat CloneApp’ı kullanarak yedekleme işlemi yaptığınızda, her halükarda programlarınızı baştan kurmanız ve kurulumlar tamamlandıktan sonra yedekleri geri yüklemeniz gerektiğini de belirtmek gerekiyor.

İnternet bağlantısı gerektirmeyen ve sorunsuz bir şekilde çalışan CloneApp’ı ayar ve kayıt defteri yedeklemeleri için kullanabileceğinizi düşünüyorum. Denemeden geçmeyin.

YORUMLAR