CPUCores :: Maximize Your FPS (windows)

CPUCores :: Maximize Your FPS

CPUCores :: Maximize Your FPS
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

CPUCores :: Maximize Your FPS oyunlarda daha yüksek performans elde etmenize yardımcı olan bir programdır

CPUCores :: Maximize Your FPS eğer bilgisayarınız yüksek grafik kalitesine sahip oyunları düşük performansla çalıştırıyorsa probleminizi çözebilecek bir oyun hızlandırma programı.

Steam üzerinden çalışan bir oyun performansı artırma aracı olan CPUCores :: Maximize Your FPS temel olarak Windows işletim sisteminizin ve Windows servislerinin işlemcinizi nasıl kullandığını kontrol ediyor. Normalde biz oyun oynarken Windows işletim sistemi arka planda çalışmaya devam ediyor ve belli işlemler gerçekleştiriyor. Fakat bazen bu işlemlerin kullandığı sistem kaynakları nedeniyle oyunumuzda kasılmalar ve takılmalar yaşanabiliyor. İşte CPUCores :: Maximize Your FPS sayesinde bu kasılma ve takılmaları ortadan kaldırabiliyorsunuz.

CPUCores :: Maximize Your FPS, herhangi bir oyunu çalıştırdığınızda Windows'u işlemcinizin tek çekirdeğini kullanmaya zorluyor. Sonrasında ise arka planda çalışan Windows hizmetleri denetleniyor ve işlemci kullanımını yükselten ve gerekli olmayan servisler kısıtlanıyor. Son adımda ise anahtar Windows işlemleri tespit ediliyor ve bu işlemler izole edilerek bilgisayarınızın sağlıklı çalışması sağlanıyor.

CPUCores :: Maximize Your FPS, eğer mobil işlemciye sahip bir dizüstü bilgisayar veya az çekirdekli işlemci kullanan bir masaüstü bilgisayar sahibiyseniz gözle görülür bir fark yaratabilir. Fakat yüksek çekirdek sayısına sahip bir bilgisayara sahipseniz ve zaten oyunlarda iyi performans yakalıyorsanız size herhangi bir katkıda bulunmayabilir. Programın geliştiricisi yüksek seviye işlemcilerde herhangi bir kazanç görülemeyeceğinden ötürü programın bu sistemlerde kullanılmasını tavsiye etmiyor.

CPUCores :: Maximize Your FPS'i kullanabilmeniz için bilgisayarınızın şu minimum sistem gereksinimlerine sahip olması gerekiyor:

- 64 bit Windows 7, Windows 8 veya Windows 10 işletim sistemi

- Herhangi bir çift çekirdekli işlemci

- 1 GB RAM