Cuphead (windows)

Cuphead

Cuphead
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Cuphead, StudioMDHR tarafından geliştirilen ve çocukluğunuzun çizgi filmlerini birebir oyuna taşımayı başarna bir platform oyunudur.

Cuphead, bilgisayarınız üzerinden oynayabileceğiniz dikkat çekici bir platform oyunudur. 

StudioMDHR, Cuphead isimli oyununu çok önce Kickstarter üzerinde göstermiş ve herkesi kendisine aşık etmeyi başarmıştı. Kickstarter kampanyasının başarılı olmasının ardından geliştirilme sürecine geçen oyun, çıktı çıkacak derken onlarca erteleme almış ve en sonunda 29 Eylül 2017 tarihinde karar kılınmıştı.

Diğer platform oyunlarından hatta diğer tüm oyunlardan farklı bir teması bulunan Cuphead, 1950'lerden sonra yapılan çizgi filmleri kendisine örnek almış ve birebir aynı deneyimi sunmak için çaba sarf etmiş bir oyun. Yani küçüklüğünüzde izlediğiniz Tom ve Jerry tadında görselliğe sahip olacak olan yapım, bunu gerçek bir platform oynanışıyla birleştirip, belki de gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan bir tanesiyle bizleri karşılaştırmak üzere. 

Kullanılan karakterler, müzikler, Boss tasarımları vb. her şeyi eski çizgi film tadından alan hatta görüntüleri bile o kıvamda hazırlayan yapımcılar, makul bir fiyattan da oyunu çıkararak, bizi kesinlikle oynayın diyorlar ve bizden de editörün seçimi yıldızını alıyorlar. Oyuna dair daha ayrıntılı bilgileriyse hemen aşağıdaki videodan alabilirsiniz. 

YORUMLAR