Defpix 1.3.8.14 (windows)

Defpix

Defpix
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Defpix programını ücretsiz olarak indirebilir ve LCD monitörlerinizin sahip olduğu ölü piksel sorunlarını tespit edebilirsiniz.

Bilgisayarlarımıza takılı olan monitörler bazen fabrika üretimi bir hata olarak ya da zaman içerisinde eskimekten dolayı ölü piksellere sahip olabiliyorlar. Bu ölü pikselleri net ve kolay bir şekilde görmek zaman zaman problem olabiliyor ve dolayısıyla kullanıcıların daha kolay bir şekilde tespitlerini oluşturabilmek için ek yazılımlara ihtiyaç duydukları kesin.

Defpix programı, LCD ekranlardaki ölü piksel sorunlarını tespit edebilmek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir program olarak sunuluyor ve çok basit bir arayüz sunması sayesinde indirir indirmez kullanmaya başlayabilirsiniz.

Programı kullandığınızda ekranınızda beliren renkler sayesinde tüm ölü pikselleri kendi gözlerinizle bile tespit edebiliyorsunuz. Tespitine yardımcı olunan ölü piksel türleri şu şekilde ayrılıyor:

  • Sıcak pikseller (piksel daima açık)
  • Ölü pikseller (piksel daima kapalı)
  • Toplu pikseller (toplu işlevsizlik)

Tespit ekranı açıldığında karşınıza kırmızı, yeşil, mavi, beyaz ve siyah renklerden oluşan bir ekran gelecektir ve bu sayede piksellerin sahip oldukları sorunları çıplak gözle görebilir hale geleceksiniz.

Maalesef otomatik olarak tespit ya da bilgilendirme seçeneği programda mevcut değil ama standart Windows kullanımında hasarlı pikselleri görmekte zorlanıyor ve bu nedenle tespit yapamıyorsanız kesinlikle indirmelisiniz.

YORUMLAR