Disk Bench 2.6.2.1 (windows)

Disk Bench

Disk Bench
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Bilgisayarınızda bulunan sabit disklerin performans ve sağlığını ölçmek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir araç.

Disk Bench programı, bilgisayarınızın genel sağlığı ve güvenilirliği konusunda bilgi almanızı sağlayan ücretsiz ve basit programlar arasında yer alıyor. Temel olarak bilgisayarınızın çalışma süreci boyunca onu inceleyen program, böylece herhangi bir teknik arıza olasılığı olması durumunda sizi bilgilendirebiliyor ve dolayısıyla genel olarak bilgisayarınızdaki bir donanım arızasını öngörmenize imkan tanıyor. Tabii ki bunun için düzenli gözlemlerini yapmak zorunda ve sıradışı olan noktaları tespit edecek kadar çalıştırılması gerekiyor.

Ancak program adından da fark edebileceğiniz üzere çoğunlukla takılı olan diskler üzerinde gözlem gerçekleştiriyor ve tüm verilerinizin saklandığı disklerdeki sorunlara karşı önlem almanıza yardımcı oluyor. Aynı zamanda bu gözlem ve testler sırasında sisteminizi yormadığı için herhangi bir şekilde performans kayıpları ya da yavaşlıklar ortaya çıkmıyor.

Kullanımı oldukça kolay polan programda dilerseniz kendiniz manuel olarak testler de başlatabilir ve dosya kopyalama ve taşıma işlemlerinden tutun da dosya okumaya kadar pek çok disk işlemini hemen test edebilirsiniz. Testler sırasında bir sorun yaşanması durumunda bu size detaylı bir rapor ile ulaştırabiliyor ve dolayısıyla gerçek bir sorun yaşamadan sorunları tespit edebiliyorsunuz.

Pek çok sistem test programının ağır ve çok seçenekli olmasının aksine belli bir alanda hafif ve hızlı bir program olarak karşımıza çıkan Disk Bench programını denemeden geçmemenizi öneriyorum.

YORUMLAR