DiskFresh

DiskFresh
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

DiskFresh programı, sabit diskinizde bulunan sektörlerin sağlıklı olup olmadığını tespit edebilen ücretsiz programlar arasında.

Not: Bu programda zararlı yazılımlar tespit edildiğinden dolayı yayından kaldırılmıştır. Dilerseniz Dosya ve Disk Yöneticileri kategorisinden alternatif programlara göz atabilirsiniz.

Bilgisayarlarımızda kullandığımız sabit disklerin mekanik plakalar üzerinde çalışmaları neticesinde çok uzun ömürlü olmadıkları bir gerçek. Ancak maalesef disklerde yaşanan bozulmalar tek bir seferde olmaktan ziyade parça parça gerçekleşiyorlar ve iş kritik verilere gelene kadar kullanıcılar durumun pek farkında olmuyorlar. Tabii ki bu durum maalesef değerli verilerin geri dönülemez bir şekilde kaybına yol açıyor ve bilhassa güzel anıların ya da değerli iş belgelerinin yok olmasına neden oluyor.

DiskFresh programı bu sorunu çok daha öncesinden tespit edebilmeniz için hazırlanmış ücretsiz programlar arasında yer alıyor ve böylece disklerde yaşanan bozulmalardan önceden haberdar olmak mümkün hale geliyor. Ücretsiz olarak sunulan ve çok kolay kullanılır bir tasarıma sahip olan program, her kullanıcının bilgisayarında bulunması gerekenler arasında diyebilirim.

Pek çok benzer disk tarama programının aksine, herhangi bir şekilde Windows kullanımını engellemeyen program, böylece günlük işlerinize devam ederken sabit diskin sağlığını ölçmeye devam ediyor ve gerekli anlarda sizi uyarıyor. Ayrıca diskler üzerinde bulunan farklı bölümlerin ayrı olarak incelenmeleri ya da hepsinin aynı anda taranması da programın sunduğu seçenekler arasında.

Program, daha gelişmiş kullanıcıların kendi komutlarını girebilmeleri için komut satırı desteğine de sahip ve böylece arayüzden bağımsız olarak kullanılabiliyor. Denemelerimiz sırasında programın performans ya da işlev bakımından herhangi bir sıkıntısına denk gelmedik.

YORUMLAR