Dotster (windows)

Dotster

Dotster
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Dotster, Windows 8.1 üzeri tablet ve bilgisayar kullanıcıları için hazırlanmış ücretsiz ve ufak boyutlu bir bulmaca oyunu.

Dotster, Windows 8.1 üzeri tablet ve bilgisayarınızda boş zamanlarınızda ve uzun süreli yolculuklarınızda keyifle oynayacağınızı düşündüğüm bir renkli bulmaca oyunu. Ücretsiz olarak indirilebilen ve oldukça ufak boyutlu olan oyun mobil platformun önde gelen yapımlarından TwoDots’a fazlasıyla benziyor lakin daha fazla bölüm içermesi ve farklı oyun modları sunması ile bu açığını kapatıyor.

Basit lakin ilginç bir şekilde bağımlılık yapan bulmaca oyununda tek amacınız aynı renkte noktaları birbirleriyle eşleştirmek. Tablonun farklı noktalarına rastgele dağıtılmış noktaları bağlamak için basit kaydırma hareketini kullanıyorsunuz ve ister dikey, ister yatay isterseniz de çapraz olarak bağlayabiliyorsunuz. Peki bu denli basit kontrol mekanizması olan oyun nasıl zor oluyor ve bağımlılık yapıyor?

Oyunda noktaları birleştirmek oldukça basit bir işlem olsa da bunu hareket ve süre sınırını aşmadan yapmanız gerekiyor. Bazı bölümlerde noktaları olabildiğince hızlı bir şekilde analiz edip birleştirmeniz gerekirken, bazı bölümlerde de oldukça hızlı ve etkili düşünmeniz gerekiyor. Yüzlerce bölümün bulunduğu oyunda her bölümde göreviniz farklı. Toplam nokta sayısına ulaşma, belli bir puanı elde etme, özel noktaları temizleme, noktaların ardında gizlenmiş kabarcıkları ortadan kaldırma gibi çok sayıda görev var.

Her oyun modunda farklı bir heyecan yaşatan Dotster’ın kafa yormayan renkli bulmaca oyunlarından keyif alanlar için bir seçenek olduğunu düşünüyorum.

YORUMLAR