EVACopy 7.2 (windows)

EVACopy

7.2
EVACopy
ÜCRETSİZ
İndir 3.06 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Windows bilgisayarlarınızda yer alan dosyaları kolayca yedeklemek için bu ücretsiz programı kullanabilirsiniz.

Windows'un kendi yedekleme mekanizmasının biraz yetersiz ve karmaşık olduğu bir gerçek. Zira aldığımız yedeklerin geri yüklenmesi oldukça uzun vakit alabiliyor ve buna istinaden aracın kullanışlılığı oldukça düşüyor. Ancak diğer program üreticilerinin hazırladıkları yedek alma programları bu işi daha da hızlı hale getiriyor ve bu sayede herhangi bir Windows probleminde ya da veri kaybında sorunsuzca dosyalarınıza yeniden ulaşabiliyorsunuz.

Hem grafik arayüzü ile hem de komut satırı ile birlikte çalışabilen uygulama, sunduğu bu farklı opsiyonlar sayesinde alışık olduğunuz şekilde programı kullanmanıza olanak tanıyor. Hem ücretsiz olması hem de grafik arayüzünün sade ve anlaşılır olması sayesinde kullanırken zorluk yaşayacağınızı sanmıyorum. Tabii ki her ihtimale karşın programın beraberinde İngilizce bir kullanım rehberi de geliyor ancak maalesef Türkçe versiyonu mevcut değil.

Kurulum gerektirmemesi ve indirir indirmez hemen yedek almaya başlayabilmeniz ile oldukça hafif olduğunu söyleyebileceğim program, geri yüklemelerde de oldukça hızlı. Ayrıca her bir yedeği farklı tarihler ve saatler ile kaydedebilme yeteneği sayesinde kullanırken tüm yedek işlemlerinizi kolayca kategorilendirebiliyor, farklı anlara dair önemli yedekleri ayrı ayrı alabiliyorsunuz.

Yedekler alındıktan sonra bilgisayarı kapatma ya da yeniden başlatma gibi güç seçenekleri de otomatik olarak zamanlanabiliyor. Eğer bilgisayarınızda bulunan verileri yedeklemek ve onları farklı diskler üzerinde korumak istiyorsanız kesinlikle göz atmayı unutmayın.

YORUMLAR