FileFriend

FileFriend
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

FileFriend programını kullanarak bilgisayarınızda bulunan dosya ve klasörleri bölebilir, şifreleyebilir, hatta JPEG dosyaları içerisine gizleyebilirsiniz.

Not: Bu program zararlı içerikler paylaştığı için artık indirilebilir durumda değildir ancak alternatiflere göz atmak isterseniz Dosya ve Disk Yöneticileri kategorimize göz atabilirsiniz.

FileFriend programı, Windows'un oldukça eksik kaldığını söyleyebileceğimiz dosya ve klasör yönetimi konularında kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlayabilen uygulamalar arasında yer alıyor ve böylece tüm verileri daha kolay bir şekilde yönetmek mümkün hale geliyor. Basit bir arayüze sahip olan uygulamanın tüm fonksiyonları ana arayüzünde yer alıyor ve ücretsiz olarak sunulması sayesinde herkes tarafından kullanılabilir durumda.

FileFriend'i kullanırken elinizde bulunan dosyaları ve klasörleri en fazla sekiz parçaya kadar ayırabilir, dilerseniz dosyalarınızı şifreleyerek belirlediğiniz şifre girilmeden açılmamasını sağlayabilirsiniz. Tüm bu işlemler hızla gerçekleştiği için gecikmeler ya da beklemelerle karşılaşmanız da mümkün değil.

Oldukça dikkat çekici diyebileceğim bir diğer özellik ise, istenen dosyaların JPEG resim dosyaları içerisine saklanabilmesi. Yani bir resim dosyasının içerisine gömdüğünüz dosyanız, sadece FileFriend ile geri açılabiliyor ve dosya çıkartılabiliyor. Bu ise programı en işe yarar dosya gizleme uygulamaları arasına sokmaya yetiyor. Standart bir kullanıcı bu resmi açtığında ise yalnızca içine gizlenilen resim dosyasını görebiliyor.

Eğer bilgisayarınızda dosya ve klasörlerini üzerinde şifreleme yapabilecek, onları bölebilecek ve hatta en iyi şekilde gizleyebilecek bir program arayışınız varsa FileFriend'e göz atmadan geçmeyin. Programın çalışması sırasında sistem kaynaklarını verimli bir şekilde kullandığını ve bilgisayarda performans sorunlarına neden olmadığını da eklemek gerek.

YORUMLAR