Firewatch (windows)

Firewatch

Firewatch
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Firewatch farklı ödüller kazanmış bir macera oyunudur

Firewatch, eğer bol aksiyon içeren ve sizi yoran oyunlardan biraz sıkıldıysanız, dinlendirici bir mola vermenize yardımcı olacak ve günlük hayatın stresini atmanızı sağlayacak bir keşif oyunu.

Bizi 1989 yılına konuk eden bir macera oyunu olan Firewatch'ta Henry adlı bir karakterin yerine geçiyoruz. Henry, çalkantılı bir hayat yaşamaktadır. Bir barda tanışarak evlendiği, uzun süre evli kaldığı karısı ciddi bir hastalık geçirmiş, bu hastalığı nedeniyle Henry'i hatırlayamaz hale gelmiştir. Henry ise karısı için umutsuzca mücadele ettikten sonra hayatına devam etmek ya da karısının yanında kalmak konusunda kararsızdır. İşte bu sırada, Henry bir milli parkta yangın bekçiliği işi alıyor ve 89 yılının yazında Wyoming kırsalındaki bu milli parka yolculuk ediyor. Henry, yaz dönemi boyunca bu parktaki bir kulubede kalacak, omanı sürekli denetleyerek tehlikelere karşı tetikte olacaktır. Görevi için rapor vermesi gereken kişi ise Delilah. Olduka geniş bir alanda yer alan parkta Delilah ile iletişim kurabilmek için telsizimizi kullanıyoruz.

Firewatch'ta görevimize başladığımızda rutin işlerle meşgul oluyoruz. Daha sonradan çeşitli tehlikeler baş gösteriyor ve Henry geniş ormanlık alanı keşfettikçe karşısına gizemli olaylar çıkıyor. İşte biz de Henry'nin bu tehlikeleri ortadan kaldırabilmesi, gizemleri çözebilmesi için ona yardımcı oluyoruz.

Firewatch'ta herhangi bir şekilde savaşa girmiyoruz; fakat oyunda ilerleyebilmek için etrafı iyice keşfetmemiz, ipuçlarını toplamamız gerekiyor. Oyundaki gizemler ise bizi oyunun başına bağlıyor. Bu esrarengiz olaylar oyuncuda heyecan yaratmayı başarmakta. Firewatch'ta daha oyuna başlarken seçimler yapmanız gerekecek, hangi diyaloğa nasıl cevap verdiğiniz hikayenin nasıl ilerlediğini ve nasıl sonlandığını belirleyecek.

Firewatch biraz kısa süren bir hikayeye sahip; fakat size tadı damağınızda kalacak bir hikaye sunuyor.

Firewatch kendine has bir görsel tarza sahip. Grafikler oldukça renkli, geniş haritayı keşfetmek de keyifli. Oyunun minimum sistem gereksinimleri şu şekilde:

- 64 Bit Windows 7 işletim sistemi

- 2.0 GHz Intel Core i3 veya eşdeğer özelliklere sahip bir işlemci

- 6 GB RAM

- 1 GB video belleğe sahip Nvidia GeForce 450 ekran kartı

- DirectX 11

- 4 GB boş depolama alanı

ARTILAR

Kaliteli diyaloglar

Sürükleyici hikaye

Renkli dünya, güzel grafikler

EKSİLER

Biraz kısa süren hikaye

YORUMLAR