Google XML Sitemaps 4.0.8 (windows)

Google XML Sitemaps

Google XML Sitemaps
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Sitenizde yer alan tüm içeriklerin haritasını oluşturarak, sitenizi arama motorlarına daha hızlı gösterebilirsiniz.

Google XML Sitemaps eklentisi, sitenizdeki içeriklerin, arşivlerin, sayfaların ve etiketlerin site haritasını oluşturarak arama motorlarında daha hızlı indekslenmesini sağlayan bir eklentidir.

SEO çalışmalarında site haritaları vazgeçilmez bir unsurdur. Arama motorlarının botları, oluşturduğunuz site haritaları sayesinde sitelerinizi daha rahat gezerek indeksleyebilmektedir. Sitenizde yer alan her tür içerik, etiket, arşiv, sayfa vb. içine alarak oluşturulan site haritaları Google, Bing, Yandex gibi arama motorlarını bilgilendirerek sitenizin daha kolay anlaşılabilmesini sağlamaktadır.

Eklentinin kullanımını da basitçe anlatmak gerekirse; WordPress kurulu ana dizine sitemap.xml ve sitemap.xml.gz dosyası oluşturarak yazma izinlerini 777 olarak ayarlayın. Bu işlemden sonra Google XML Sitemaps eklentisinin ayarlar panelinden site haritasına hangi içeriklerin dahil olacağını, hangi sıklıkta güncelleneceğini ve xml dosyalarının konumu gibi çeşitli ayarları düzenlemeniz yeterli olacaktır. Kurulumu ve kullanımı gayet basit olan Google XML Sitemaps eklentisi, SEO açısından önemli eklentiler arasında yer alıyor.

YORUMLAR