Hexic

Hexic
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Hexic, Xbox Live destekli bulmaca oyunudur.

Hexic, renkli altıgenleri döndürdüğünüz ve eşleştirmeye çalıştırdığınız bir bulmaca oyunudur. En kolaydan zora doğru ilerleyen toplam 100 seviyenin yer aldığı oyunun kısa sürede bağımlısı olabilirsiniz.

Microsoft tarafından geliştirilen Hexic, farklı renklere sahip altıgen parçaları döndürerek bir kalıp oluşturmaya çalıştığınız, oynarken kafa yormanız gereken harika bir bulmaca oyunu. Tetrisin yaratıcısı Alexey Pajitnov tarafından geliştirilen oyunda ilerlemeniz için aynı üç renkteki altıgeni birleştirmeniz gerekiyor. Aynı anda üçten fazla sayıda parçayı temizlediğiniz zaman yani kombolarla ekstra puan kazanıyorsunuz. Parçaların yerlerini değiştirmek içinse döndüreceğiniz parçaya dokunmanız yeterli.

Döndür ve eşle oynanışına sahip Hexic, yeni başlayanlar için eğitici bölümü de içeriyor. Tek gözlü bir karakter eşliğinde oyunun nasıl oynandığını öğreniyorsunuz ve hemen ardından oyuna geçiş yapıyorsunuz. Ekranın sol tarafında can sayınız, hareket sayınız, puanınız ve oyun boyunca işinize yarayacak, dikkatlice harcamanız gereken yardımcı öğeler bulunuyor.

Xbox Live destekli bulmaca oyunu Hexic, Windows 8 / 8.1 tabanlı masaüstü ve tabletinizde ücretsiz olarak oynayabileceğiniz zorlu bir bulmaca oyunu.