Kıyamet Savaşçıları (windows)

Kıyamet Savaşçıları

Kıyamet Savaşçıları
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Kıyamet Savaşçıları, fantastik bir dünyada geçen hikaye tabanlı bir aksiyon/rol yapma oyunudur.

Kıyamet Savaşçıları, uzun süredir oyuncuları daha da heyecanlandıran beta testleri sonrasında resmi olarak ülkemize ulaştı. 37 Games tarafından web tabanlı olarak piyasaya sürülen oyuna girip gerçek bir kıyamet savaşçısı olabilecek miyiz baktık, karşılaştığımız şey web tabanlı bir oyuna göre hiç de fena değildi.

Daha önceden hack and slash tarzında bir rol yapma oyunu oynadıysanız Kıyamet Savaşçıları size büyük ihtimalle pek yabancı gelmeyecek. Karakter yaratma ekranının hemen ardından adım attığınız fantastik dünyada kaos rüzgarları esiyor ve siz de seçilmiş savaşçılardan olarak kötülüğün tohumlarına karşı tüm masumları korumalısınız. Biraz klişe, ama bulacağınız yerler ve altında yatan tarih bakımından pek de öyle değil.

İlk olarak kötülüğün köklerini saldığı dünyada karakterinizi yaratıyorsunuz. Kıyamet Savaşçıları'nda seçebileceğiniz sadece üç tane farklı karakter bulunuyor. Bu açıdan oyunun ömrü biraz kısa tutulmuş. Klasik şekilde bir savaşçı, bir büyücü, bir de avcı oynayış şeklinize göre size hizmet etmek için oradalar. Yaratıklara karşı savunma ve hayatta kalmayı seven oyuncuların tercihi olacak savaşçı, anlayacağınız dilden tank görevi görüyor. Büyücü de yine tahmin edilebileceği gibi ağır alan hasarları veren saldırılara sahip. Avcı ise etliye sütlüye karışmadan, düşmanlarını uzaktan yok etmeyi seven oyuncuların isteyeceği bir oynanış sunuyor. Karakterinizi yarattıktan sonra lanetli topraklara adım atmaya hazırsınız.

Kıyamet Savaşçıları'nda işlenen Yunan mitolojisine dayalı hikaye aslında her yaştan oyuncular için ilginç bir kimlik taşıyabiliyor. Görevler esnasında karşılaştığınız göndermeler ve tanrı isimleri sizi rahatlıkla moda sokuyor. Çevrede gördüğünüz yaratıklara bodozlama saldırıp, masumları koruma görevi o saatten sonra işten bile gelmeyebilir. Ancak dikkat etmelisiniz, oyunun dünyası o kadar da geniş olmadığı için seviye olarak yüksek farklılık gösteren yaratıklar arasından hangisine saldıracağınızı iyi bilmeniz gerekli.

Bu noktada oyunun görev sistemi biraz zayıf kalmış. Web tabanlı olduğu için pek de akıcı olmayan grafiklerle birlikte nereye gideceğinizi tam kestiremeyip bir an önce ne yapabileceğinizi görmek istiyorsunuz. Bunun için önce birkaç görev zincirini atlamanız gerekiyor, sonrasında da karşılaşağınız görevler yine pek yüreğe su serpen cinsten değil. 10 tane bundan kes, 5 tane şundan topla, şuraya git gibi artık herkesin kulağına küpe olmuş enstantanelerle karşılaşıyoruz.

Karakteriniz seviye atladıkça değişen zırh ve silah modelleri, karakterinizin yetenekleriyle de birleşince aslında Kıyamet Savaşçıları'nın en güçlü yanı görsel anlamda ihtişamı. Yıldırımlar düşürün, kılıcınızla yaratıkları ikiye ayırabilen hiddetli saldırılar yapın, ışıl ışıl zırhlarla bataklıklarda gezin. Tabii böyle söyleyince pek mantığa uygun gelmiyor, ama oyunda sistem bu şekilde. Nedense her zaman artistik efekt veya görsellere bayılmışımdır.

Genel olarak Kıyamet Savaşçıları, fantastik dünyada kötülüğü yenmek için ant içmiş tüm oyuncuları memnun edebilecek gibi duruyor. Oyun içi güçlendirmelerin bedava dağıtıldığı fırsat ve etkinlerle beraber oyuna hızlıca bir giriş yapabilirsiniz. Şu anda yeni yeni serpilen oyuna başlamak için yukarıdaki 'Hemen Kaydol!' seçeneğiyle kaydınızı gerçekleştirebilir ve oyuna girebilirsiniz.

ARTILAR

Yunan mitolojisine dayalı dolu hikaye

Yeteneklerin görsel efektleri

EKSİLER

Görev sistemi sıkıcı

Grafiksel anlamda yetersiz

YORUMLAR