Köpük Kesme Makinası Kontrol Yazılımı (windows)

Köpük Kesme Makinası Kontrol Yazılımı

Köpük Kesme Makinası Kontrol Yazılımı
ÜCRETSİZ
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı
  • DİL SEÇENEKLERİ

    Türkçe

  • TOPLAM İNDİRME

    6,007

  • Üretici

    Gelişim Yazılım

DigiSoft Programı 2 veya 3 eksen plotter kontrolü yapan ve plotter la eşzamanlı çalışan Reklamcılık ve Dekorasyon alanında kullanılan Köpük Kesme Makinasının kontrol panelidir.

DigiSoft Programı 2 veya 3 eksen plotter kontrolü yapan ve plotter la eşzamanlı çalışan türünün ilk endüstriyel otomasyon programıdır.
Reklamcılık ve Dekorasyon alanında kullanılan Köpük Kesme Makinasının kontrol panelidir.
Digisoft Programını iki bölümde inceleyebiliriz.

Grafik Programı (çizim dosyalarını hazırlar).

Bu bölümde Corel Draw la çizilen ve plt (plotter file) olarak export edilen grafik dosyası kullanılır.Digisoft Programına import edilir.Import edilen dosya, Dosya Editorü nde plotter a gönderilecek hale gelir.
Çalışma esnasında imaj taşıma ,büyülltme, küçültme ,sayfa ortasına oturtma gib fonksiyonlar kullanılarak birleştirme işlemi yapılır .Kullanılacak plotter ın kalem indirme ve kaldırma gibi manevraları yapmaması gerektiğinden bütün imaj tek bir image haline getirilir.Bu sayede makinanın kesime başladığı ve bittiği yerler aynı koordinat üzerinde olur.

Kontrol Paneli (Makineyi kontrol eden kontrol yazılımı)

Dünyada ilk kez profesyonel anlamda bir plotter PLC (programlanabilir lojik kontrol) kontrolsüz çalıştırılmıştır. Makinenin çalışması bilgisayar ile eş zamanlıdır.Çalışma anında motorların hızları arttırıp azaltılabilir. Bilgisayar ve makina arasında bir köprü görevi gören bu program profesyonel anlamda türünün ilk örneğidir.

YORUMLAR