LightZone 4.0.0 (windows)

LightZone

LightZone
ÜCRETSİZ
İndir 28.00 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

LightZone programını kullanarak fotoğraflarınız üzerinde efektler, filtreler ve diğer karanlık oda işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

LightZone programı, bilhassa profesyonel fotoğrafçılıkla ilgilenen ve sık sık RAW dosyalarıyla uğraşan kullanıcıların beğenecekleri uygulamalar arasında yer alıyor. Bir karanlık oda uygulaması olarak adlandırılan ve temel olarak fotoğraflar üzerinde düzenlemeler yapmanıza olanak tanıyan program, RAW dışında pek çok resim formatı üzerinde de kolayca işlemler gerçekleştirebiliyor.

Programın en dikkat çekici yanlarından bir tanesi, pek çok resim düzenleme programında yer alan klasik katmanlı düzenleme işlemini biraz daha farklı bir düzleme çekmiş olması ve katmanlar yerine her bir aracın kullanımını ayrı bir kat haline getiriyor. Yani bir renk değişikliği gerçekleştirdiğinizde bu işlemin kendisi bir katman gibi davranıyor ve bu değişikliği dilediğiniz öğeye hatta diğer fotoğraflara taşıyabiliyorsunuz.

Tabii ki programın tek yeteneği bu değil. Fotoğraflarınızda yer alan benzer renk ve parlaklıktaki nesneleri otomatik olarak seçerek hepsi üzerinde operasyonlar gerçekleştirme gibi oldukça gelişmiş seçenekler de yer alıyor. Fotoğraflar üzerinde renk, parlaklık, kontrast, doygunluk ayarları gibi tüm ayarlamaların gerçekleştirilebilmesi de oldukça güzel diyebilirim.

Bir fotoğraf üzerinde gerçekleştirdiğiniz efekt, filtre, renk düzenlemesi gibi tüm işlemleri daha sonra elinizdeki tüm diğer fotoğraflar üzerinde de uygulayabildiğiniz için kısmen toplu işlem desteğine sahip olduğunu da belirtmek gerek. Lakin fotoğrafların her yanını kesip kırpmak isteyen kullanıcılar için biraz yetersiz olabileceğini belirtmek gerekiyor.

Fotoğraflarınızın daha güzel görünmesi için onlar üzerinde renk işlemleri gerçekleştirmek ve topluca düzenlemeler yapabilmek, ayrıca RAW dosyalarıyla direkt çalışabilmek istiyorsanız göz atmadan geçmemenizi öneriyorum.