Metadata Cleaner 3.10 (windows)

Metadata Cleaner

Metadata Cleaner
ÜCRETSİZ
İndir 1.19 MB
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Metadata Cleaner sayesinde ofis dökümanlarında yer alan ve kişisel gizlilği ihlal eden meta bilgilerini temizleyebilirsiniz.

Microsoft Office ile hazırladığımız dökümanlar üzerinde genellikle dökümanın kim tarafından, ne zaman hazırlandığına dair ve değişiklik tarihlerini de içeren meta bilgileri bulunur ve bu bilgilerde döküman hakkında karşı tarafın bilmesini istemediğiniz bilgiler yer alıyor olabilir. Bilgisayar adı, yorumlar, gizli yazılar ve çok daha fazlası Word, Excel ve Powerpoint dökümanlarında yer aldığı için bu bilgilerin temizlenmesini isteyebilirsiniz.

Bunu manuel olarak yapmak biraz zor olduğu için kullanabileceğiniz programlar arasında Metadata Cleaner yer alıyor ve dolayısıyla bir döküman üzerinde bulunan tüm meta bilgilerini ve diğer gizli bilgileri kolayca temizleyerek kişisel gizliliğinizi ihlal ettiğine inandıklarınızı dosyadan kaldırabiliyorsunuz.

Hangi bilgileri temizlemek istediğinizi de seçebilmeniz sayesinde hepsinin kaldırılmasını engelleyebilir, sadece sizi rahatsız eden bilgileri ortadan kaldırabilirsiniz. Programın yaptığı işlem çok karışık olmadığı için arayüzü de bir o kadar temiz hazırlanmış ve kullanımı çok kolay. Aynı zamanda ücretsiz olduğundan dolayı istediğiniz süreyle istediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

Ancak meta kaldırma işleminin iş yerlerinde veya resmi işlemlerde sahtekarlık olarak algılanabilme ihtimaline karşılık dikkatli olmanızı öneriyorum. Sadece kendi kişisel belgeleriniz üzerinde işlem yapmanız bu anlamda programın yaratılış amacına daha uygun bir davranış olacaktır.