Moonlighter 1.0 (windows)

Moonlighter

1.0
Moonlighter
0  
0  
0  
0  
0  
kullanıcı

Moonlighter, farklı dünyalara açılan kapılardan korkusuzca geçtiğimiz bir aksiyon macera oyunudur.

Moonlighter, Digital Sun tarafından geliştirilen ve 11bit Studios tarafından yayınlanan RPG ögeleriyle donatılmış bir tür aksiyon-macera oyunudur. 

Rogue-lite türünün bazı özelliklerini içinde barındırmasının yanı sıra eğlenceli bir aksiyon-macera oyunu olan Moonlighter, rol yapma ögeleriyle süslenerek, oyuncuların karşısına çıkarılmış durumda. Oyun, uzun zaman önce arkeolojik kazılar sırasında keşfedilen ve sonrasında başka dünyalara açıldığı keşfedilen kapıların hikayesiyle başlıyor. İnsanlar bu kapılardan geçerek farklı maceralara atılıyorlar ve bu maceralar sırasında elde ettikleri değerli malzemeleriyle geri döndüklerinde hemen kapıların yanına kurulan olan Rynoka Köyü'nde satıyorlar. 

Oyunu anlamak için öncelikle rogue-like türünün ne olduğuna değinmekte fayda var. Rogue-like, oyuncuların derin stratejiler kurarak bölümleri geçmeye çalıştıkları, genellikle de aksiyon türünde olan, her ölündüğünde aynı bölümü en başından oynadığınız yapımları adlandırmak için kullanıyor. Böylesine oyunlarda ana karakterin önemsiz olmasının yanı sıra girdiğiniz her bölüm, her seferinde en baştan bambaşka şekilde karşınıza çıkabiliyor. Böylece her seferinde bambaşka bir bölümü, bambaşka taktiklerle oynamak durumunda kalabiliyorsunuz. Moonlighter’ın dahil olduğu Rogue-lite türündeyse buna benzer bazı özellikler yer alıyor; ancak derin stratejiler yapmanıza gereken kalmadan bölümleri geçebiliyorsunuz.

Kısaca Moonlighter oynayanlar, kapılardan her geçtiklerin bambaşka bir dünya ile karşılaşacaklar ve her seferinde kendilerini yep yeni bir maceranın içerisinde bulabilecekler.

YORUMLAR